1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dermanbaba yine imdada yetişti
Dermanbaba yine imdada yetişti

Dermanbaba yine imdada yetişti

30 Mart yerel seçimlerinde Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı olan Dermanbaba Yılmaz Acu yine Hızır gibi yetişti.

A+A-

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Dermanbaba Lakaplı Yılmaz Acu seçim çalışmalarını sürdürürken derman olmaya da devam ediyor. Yenişehir ilçesinde dur durak bilmeden çalışmalarına hızla devam eden Acu, yardıma muhtaçlarada yardım etmek için elinden geleni yapıyor.

Koah hastası olan ve hastaneye gitmek istemeyen yaşlı bir vatandaşın imdadına Dermanbaba Yılmaz Acu yetişti. Annelerini ikna edemedikleri için Dermanbaba Acu'yu arayan vatandaşlar Acu'dan yardım istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dermanbaba Yılmaz Acu şunları söyledi:Bir yaşlı hasta teyzemiz için beni arayıp benden destek istediler, hasta yakınları annelerini ikna edemiyorlardı. Bende hemen ailenin evine geldim durumu ağırdı koah hastasıydı hemen 112 Acil Servise haber verdim, hemen geldiler sağolsunlar.”

112 acil servisin ambulansının ara sokaklara park etmiş araçlardan dolayı olay yerine gelemediğini belirterek rastgele park yapan araçlara sitem eden Dermanbaba Acu, “Kaynartepe mahallesi sokağına ambulans giremedi araçlar sokakta vardı. Allah korusun olası bir yangın olsa bir evde ne olacağını siz artık düşünün böyle saçmalık olmaz biraz el insaf Yaşlı hasta var ambulans giremeyince Allah korusun müdahale etmeseler her an her şey olabilir. Biraz duyarlı olmaya davet ediyorum ,yazık günah bunları düşünmeleri gerekiyor. Birgün onların yakınlarının başına gelebilir ve 112 ye yapılan şiddeti de kınıyorum hiç tasvip etmediğim olaylarla karşılaşıyorum biraz anlayış göstermelerini rica ediyorum” diye konuştu.

Dermanbaba'nın herkesin imdadına yetiştiğini belirten hasta yakını Yılmaz Kardaş ise şunları söyledi:Hepimizin bildiği gibi Dermanbaba herkesin imdadına Hızır gibi yetişiyor. Bizde de telefonu vardı. Allah razı olsun ilk aklımıza gelen isim Yılmaz ağabeyimizdir yıllardır tanıyorum hiçbir ayırım yapmadan sanki kendi yakınıdır gibi müthiş bir performans göstererek halka hizmet ediyor.

Daha doğrusu insan hasta olduğu zaman ilk akla gelen Dermanbaba Yılmaz Acu beydir çok güzel bir yardımseverdir, hiçbir beklentisi yok sadece istediği bir duadır bizde her zaman dua ediyoruz her ne sıkıntımız olursa bizlere Hızır gibi yetişiyor Allah razı olsun Yılmaz Bey gibi yardımseverlerin çoğalması gerekir herkesin akıl karı değil insanlara yardım etmek çok seviyoruz bizim değerimizdir.annemiz hastaneye gelmek istemiyordu Yılmaz Bey annemizi ikna ederek hastaneye götürdük hastanede de çok ilgilendi.doktorlar dedi 1 saat daha geçikseydiniz anneniz ölebilirdi solunum yetmezliği had safhadaymış çok şükür tam zamanında yetiştik ,Maddi olarak biz yardım istemedik çok şükür tüm imkanlarımız var maddi bir sıkıntımız yok Allah razı olsun ne kadar dua etsek azdır.
 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT