1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dermanbaba 'Yılmaz Acu'ya esnaftan yoğun ilgi
Dermanbaba 'Yılmaz Acu'ya esnaftan yoğun ilgi

Dermanbaba 'Yılmaz Acu'ya esnaftan yoğun ilgi

30 Mart yerel seçimlerinde Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı olan Yılmaz Acu esnaf ziyaretleri yaptı. Esnaf ziyaretlerinde yoğun ilgiyle karşılaşan Acu'ya vatandaşlarda ilgi gösterdi.

A+A-

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Dermanbaba Lakaplı Yılmaz Acu esnaf ziyaretlerine başladı. Yenişehir ilçesinde bir günde 695 esnafı ziyaret eden Acu dur durak bilmiyor. Esnaftan yoğun ilgi gören Acu tek tek esnafın sorunları dinledi,seçildiği taktirde sorunlarla birebir ilgileneceği sözünü verdi.Acu benim için sandıkta kullanacağınız oy sırası partilerden sonra 13 sıradır ben hiçbir müdahale etmiyorum bu partiye şu partiye verin sadece tek isteğim ricam Bağımsız Meclis Üyesi için oy istiyorum herkes özgürdür serbestir istediği partiye oyunu vermek o kişinin hakkıdır.Benim amacım halkıma insanlarıma daha iyi bir hizmet etmektir elimden gelen tüm güzel hizmetleri yapmaya çalışacağım bugüne kadar yaptığım icraatlarım ortada kim ne derse desin ben yapmak zorundayım cenabi Allah bana kısmet etmiş ve binlerce insanın duasını almak benim için en mutluluktur.

Esnaflardan Ciğerci Bekir Nergiz ,Dermanbaba Acu'yu medyadan yaptığı çalışmalardan tanıdığı belirterek, "Yılmaz Bey'i medyadan yaptığı çalışmalardan tanıyoruz. İnsani yardımını bilmeyen yok. Bizi ziyarete gelmeniz çok mutlu etti. Oyumuz sizindir, sanmayın ki size sahip çıkmayacağız. Her zaman taktire şayan hizmetleriniz var. Allah razı olsun sizden, bize hizmet eden insan lazım" dedi.

1990'lı yıllarda bir amcamınoğlunun tedavisi için Dermanbaba'nın hızır gibi yetiştiğini belirten başka bir esnaf Berber Ramazan sevinçbek ise şunları söyledi: Dermanbaba gelsede gelmese de haberimiz vardı aday olduğunuzdan, arkadaşlar dostlar ve medyada takip ediyoruz. Çalışmalarınız ortada siz 1990 yıllarda bir akrabamız amcamınoğlu kanser hastasıydı , kendi evladınız gibi sahip çıktınız, hiç unuturmuyuz asla unutmayız bunu bilin milyarlarla ilaçlar getiriyordunuz hiçbir menfaatinizde olmadı olsaydı bugün bunları konuşmazdık size farklı bakardık onun için bizim bildiğim yüzlerce hastaya sahip çıktınız bugünde sıra bizde baş göz üstüne geldiniz çok memnunu oldum Allah yardımcın olsun.bugünde sıra bizde var gücümüzle çalışacağız seçim sonuna kadar,emeğin boşuna gitmez inşallah."

Çocukluğundan bu yana Dermanbaba'yı çok yakından tanıdığı söyleyen işadamı Osman Adıgüzel ise, "Çocukluğumdan bu yana sizleri çok yakından tanırım tvlerde izlerdim çok yardımlarınız oldu böyle bir zamanda kardeş kardeşe sahip çıkmıyor ama siz kendinizi kanıtlamış bir marka oldunuz ve boşuna dememişler düşenin dostu dermanbaba ve bizlerinde sağlıkla ilgili sorunlarımız olmuş siz sahip çıkmışsınız ,kimine,ev,kimine,erzak yardımı,kimine giysi yardımı,çocukları okula kazandırma bunun gibi nice yardımlarınız olmuş oyumuz sizedir, ve ben yakınlarım hayırlı olsun" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT