1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dermanbaba bir değerdir
Dermanbaba bir değerdir

Dermanbaba bir değerdir

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi'nden Bağımsız Meclis Üyesi adayı olan Dermanbaba Lakaplı Yılmaz Acu'ya bir destekte CHP eski Milletvekili Mesut Değer'den geldi. Mesut Değer, “Dermanbaba bir değerdir, seçimlerde kendisine sahip çıkılmalı ve Meclis üyeli

A+A-

Yaklaşan 30 Mart yerel seçimler öncesi Diyarbakır'da sıcak saatler yaşanmaya başladı. Bir yandan düzenlenen mitingler diğer yandan yapılan parti propagandaları şehri adeta seçim karnavalına dönüştürdü. Partilerin kıyasıya yarıştığı seçimlerde tek başına mücadele veren Diyarbakır Yenişehir Belediye'sinden bağımsız meclis üyesi adayı Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Diyarbakır Yenişehir Belediye'sinden bağımsız meclis üyesi adayı Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu seçim çalışmaları kapsamında CHP eski Milletvekili Avukat Mesut Değer'i de ziyaret etti. Değer'den seçimlerde tam destek alan Acu yılmadan yoluna devam edeceğini söyledi.

Dermanbaba Yılmaz Acu'yu 25 yıldır tanıdığını belirten Mesut Değer seçimlerde kendisine destek vereceğini belirterek, “Yaklaşık 25 yıldan fazla tanırım Yılmaz kardeşimi, hayatı boyunca fakir, yardıma muhtaç yoksulun yanında olmuştur maddi manevi destekler vermiş, evi yıkılana.ev yapmış,.hastanede rehin kalan insanları kurtarmış ve benim bildiğim binlerce hastayı Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere getirip sanki kendi hastası gibi ilgilenmiş tedavilerini yapmış.

Gece varoşlarda fakir ailelere yemek dağıtmış, kan bulmuş, giysi yardımı yapmış okula gidemeyen imkanları olmadığından dolayı yüzlerce öğrenciyi okula kaydetmiş okula göndermiş, bunlar gibi anlatılmayacak kadar halkına sahip çıkmış, hiç kimseyi kırmamış herkese güler yüzlülüğü ile destek vermiş bir insandır. Binlerce duacısı var, binlerce seveni var hiçbir olumsuzluğunu duymadık.” Dedi.

Yılmaz Acu'nun tek başına bir sivil toplum örgütü gibi çalıştığını da sözlerine ekleyen Değer, “Allah için konuşmak lazım bu zamanda kardeş kardeşe sahip çıkmıyor ama o tek başına bir sivil toplum örgütü gibi çalışmaktadır.

Bizlerde elimizden gelene kadar yardımcı olmaya çalışmışız her zaman yanında olmuşuz olmaya da devam ediyoruz. İmreniyoruz bu güzel çalışmalarından dolayı, onu tanıyan bilir hiçbir siyasinin yapamadığını tek başına yapan Diyarbakır'ın önemli bir değeridir düşenin dostu dur Dermanbaba. Gerek ulusal medya gerek yerel medyada yaptığı çalışmalara destek vermektedir eğer bir olumsuzluğu olmuş olsaydı medyaya yansırdı duyardım, ama hiç duymadık böylesi bir değere sahip çıkmak bizim için bir onurdur halkına sahip çıkan kim olursa olsun her zaman bizlerde yanında oluruz .

Dermanbaba'nın kazanacağına inanıyorum, halkımıza güveniyoruz sahip çıkacaktır. Yılmaz Acu'nun mutlaka belediye meclisine girmesi gerekir. Asla yanlışlara ortak olmayacaktır, hep doğruların yanında olacaktır. Seçimin çok önemli renkli isimlerindendir tek başına siyasi bir parti gibi çalışmaktadır. Helal olsun tebrik ediyorum” diye konuştu.
 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT