1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Derman Babadan Ortadoğu'da yaşananlara tepki
Derman Babadan Ortadoğu'da yaşananlara tepki

Derman Babadan Ortadoğu'da yaşananlara tepki

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da adı yaptığı yardımlarla 'Derman Baba' olarak anılan, Derman Baba Yetiş Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Acu, Ortadoğu'da yaşananlara tepki göstererek, insanlık dramına sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi.

A+A-

Derman Baba Yetiş Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Acu, Suriye ve Mısır başta olmak üzere Ortadoğu'da yaşanan olaylara tepki gösterdi. Acu, İslamiyette insan öldürmeye yer olmadığını belirterek, dünyanın gözü önünde katliamlar yaşandığını ve bu katliamlara seyirci kalınmaması gerektiğini söyledi.

Acu, "İslam alemi olarak, hepimiz bugün çok zorlu bir sınavdan geçiyoruz. Sınırlarımızın yanı başında yaşanan vahşet ve katliam bir yandan, Mısır, Suriye, Irak'ta da bir yandan firavun zihniyetinin takipçilerinin, dünyanın gözü önünde toplu katliamlar yapmalarına şahit oluyoruz. Müslümanlık bu değil, Müslüman bir insan öldüremez. Biz bunları Müslüman olarak görmüyoruz. Binlerce masum insan acımasızca öldürüldü ve öldürülmeye devam ediliyor. Ülke olarak, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Mısır'da kukla yönetiminin, büyük bir pervasızlık ve ahlaksızlık örneği sergilemesini, kınıyor ve lanetliyorum. Ancak unutmasınlar ki, bu kan emiciler, gün gelecek, döktükleri kanda boğulacaklar. Hemen yanı başımızda Suriye'de yaşananlar da, acı verici bir durum. Suriye'de yaşayan kardeşlerimize yönelik ambargonun bir an önce kaldırılması ve insani ihtiyaçların temini için, gerekli altyapı hazırlanmalı. Aksi halde, çok daha kötü haberler alabiliriz” dedi.

HABERE YORUM KAT