1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Derman baba aktif siyasette
Derman baba aktif siyasette

Derman baba aktif siyasette

Derman Baba Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Acu, Merkez Yenişehir İlçesinden Bağımsız Belediye Meclis üyeliğine Aday oldu.

A+A-
Diyarbakır ve bölge genelinde uzun yıllardır ekonomik durumu elverişli olmayan vatandaşlara yönelik yaptığı çalışmalarla adı Derman Baba olarak anılan Yılmaz Acu, Aktif siyasete girdi.
 
DERMAN BABA AKTİF SİYASETTE
 
Herkes onu fakirlerin ve hastaların umudu olarak tanıdı. Kimine göre bir iyilik meleği, kimine göre Hızır servis, kimine göre robin hood, kimine göre ise Derman Baba olarak Anıldı. Bürokrasi ve iş dünyası ile oluşturduğu diyalogla yoksul ve umutsuz hastalara köprü görevini üstlenen Yılmaz Acu, yaşam umutlarını kaybedenlere Diyarbakır , Ankara ve İstanbul'da tedavi olanakları sağlayarak hayata döndürüyor. Acu, uzun yıllardır binlerce fakire yardımcı olurken, yaşadığı maddi sıkıntıyı hiçe sayıp kapısına gelen ihtiyacı olanlara umut oluyor. Acu, vatandaşların tabiriyle, 'fakir ve yoksulun babası' olarak anılıyor.
 
Hayatı bir film, hastaların Robin Hood'u olarak tanınan 47 yaşındaki Acu'yu Diyarbakırlılar yanında hasta, elinde ilaçlar ile tanıdı. Babasız büyümenin acısını, şimdilerde varoşlarda yaşayan yoksul insanlara destek sağlayarak çıkardığını belirten ve çileli bir yaşam süren Acu, 'bunun ıstırabını bildiğim için şifa arayan, yoksul vatandaşlara yardımı bir yaşam biçimi olarak amaçlıyorum' diye konuştu.
 
Bağlar İlçesinde  1980 yıllarında 11 işyeri açıp bu uğurda 11 iş yerinide yaptığı yardımlardan dolayı aksatan ve en son olarak  market işleten Acu, yoksulların umudu haline gelince işlerini aksatmaya başladı. Şifa arayan, sağlık problemlerini çözemeyenler adeta Acu'nun işyerine akın etmeye başladı. 
 
 Bir süre sonra işyerlerini  de kapatmak zorunda kalan Acu, Diyarbakır-Ankara, İstanbul arasında sağlık köprüsü oluşturdu. Zaman zaman vali, emniyet müdürü, Bakanlıklar, 7'nci Kolordu Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı ile muhtelif siyasi partilere mensup siyasetçilerin de desteklediği Acu, bugüne kadar onbinlerce hastaya sahip çıktı.Acu, uzun yılardır tek başına bir sivil toplum örgütü gibi çaba sarfediyor.
 
TEK BAŞINA BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ        
 
Bazı sivil toplum örgütleri, dönem dönem yaptıkları açıklamalarla gündeme girerler. Ama Yılmaz Acu ise yaptığı icraatlarla gündemde kaldı. İlimizde nerde birinin başı sıkışsa veya toplumsal bir hadise yaşansa,  Yılmaz Acu kendi işini gücünü bırakarak, sorunu çözmeye çalıştı.
Ayrıca, Diyarbakır'ın sorunlarını ulusal ve uluslar arası platformlara taşıyan Acu, 'insanlara yardımcı olarak, onların hayır dualarını almak, benim için en büyük kazanç ve mutluluk vesilesi' şeklinde konuştu.
 
ACU'NUN ADAYLIĞI SOSYAL MEDYAYI 
 
Derman Baba Acu'nun, Yenişehir ilçesinden bağımsız belediye meclis üyesi adaylığını açıklaması ise, sosyal medyada adeta haftanın konusu oldu.
 
Facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde görüşlerini açıklayan vatandaşlar, 'siyasi partiler neden böylesi insanları değerlendirmez.yani aşiretimmi olacak parasımı olacak tepkiler had safhada ,Yarım Asra yakın Bir zamandır Adeta tek başına Bir sivil toplum kuruluşu gibi çalışan, binlerce insana sağlık, eğitim gibi konularda yardımcı olan Derman Baba Yılmaz Acu'ya niçin sahip çıkılmıyor?'  şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
 
DÜŞENİN DOSTU DERMAN BABA
 
Derman Baba Acu ise, 'siyasetin kapılarını halka açmak, yaptığım çalışmaları çok daha geniş bir platformda devam ettirebilmek için Yenişehir ilçesinden bağımsız belediye meclis üyeliğine Adayım.
Çok güzel projelerimiz var. Nasip olursa, bu projelerimizi hayata geçirerek, yardıma muhtaç bir çok vatandaşımıza A'dan Z'ye her konuda yardımcı olmak amacındayım. Eğitim, sağlık, yakacak gibi zaruri ihtiyaçlar başta olmak üzere, vatandaşlarımın emrinde olacağım.Bu süreçte bana gerek telefonla, gerekse sosyal paylaşım sitelerinde görüşleriyle destek olan vatandaşlarıma minnettarım.
İnşallah; el birliğiyle çok daha güzel işlere imza atacağız' dedi.
 
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT