1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Derman Baba, Gaffar Okan ölümsüzdür
Derman Baba, Gaffar Okan ölümsüzdür

Derman Baba, Gaffar Okan ölümsüzdür

Nam-ı diğer "Gaffar Baba" şehit edilişinin 12,inci yıl dönümünde çeşitli etkinlikler ile anılırken Derman Baba lakaplı Yılmaz Acu ise rahmetli"Gaffar Okkan'ın acısını yüreğimizde yaşıyoruz" diye konuştu.

A+A-

Bugüne kadar Diyarbakır başta olmak üzere ülkemiz genelinde pek çok fakir ve yardıma muhtaç ailelere yönelik yaptığı yardımlarla adı Derman Baba'ya çıkan Derman Baba Yetiş Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Başkanı Yılmaz Acu yaptığı yazılı açıklamada, merhum Emniyet Müdürü Okkan için şunları söyledi:

"Yüreği vatan sevgisiyle dolu, mesai kavramı gözetmeksizin halkın huzuru ve rahatı için gecesini gündüzüne katan Merhum Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan'ı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Böylesine kıymetli değerli yardımsever bir insanın canına kıyan katilleri de bir kez daha nefretle lanetle kınıyoruz. Sürekli halkın arasında olan,Devlet ve halkı kucaklaştıran Devletin sevgisini halka aşılayan, fakir fukara dostu merhum Gaffar Okkan'ın her ölüm yıldönümünde, adeta bir hançer yüreğimize saplanıyor. Onun ve diğer şehit polislerimizin acısı, kelimelerle tarif edilemez.

GAFFAR BABA GURURUMUZDUR ONURUMUZDUR

Bugün bile hangi eve ve işyerine baksanız, mutlaka bir Gaffar Okkan posteri görürsünüz. Sadece Diyarbakır'ın asayiş ve güveni ile değil, aynı zamanda bir Diyarbakırspor dostu olan merhum Okkan'ı, her geçen gün daha bir özlemle arıyoruz. Bunlar unutulacak şeyler değil, Nitekim cenaze törenine katılan onbinler, ona duygulan sevgi ve saygısını haykırmışlardı adeta. Merhum Gaffar Okkan ile sık sık görüşür, yaptığımız çalışmaların değerlendirmesini yapardık. Fakir dostuydu mazlumun yanındaydı Diyarbakır'da onbinlerce esnaf ve evlerde rahmetli gaffar okan'ın müdürümüzün posterleri var  halen asılmaktadır.Huzurun gelmesini istemeyen savaşta rantlar sağlayanların korkulu rüyasıydı Merhum  Gaffar Okan kalleşçe 90 yakın kurşunla şehit edilerek tüm Türkiyeyi yasa boğan bu olay hafızalarda hiçbir zaman silinmeyecektir.
 
FAKİR FUKARA DOSTU GAFFAR BABA


binlerce gaffar okan ismi Diyarbakırlı ailelerimiz tarafından bebeklerine çocuklarına isim bırakılmıştır. Binlerce insan rahmetli Müdürümüze nasıl hayır duaları ediyorlar, bilemezsiniz. İşte böylesine güzel ve erdemli duygular bıraktı gerisinde. Ve tabi ki hiç dinmeyecek bir yürek yarası. Vefatından sonra pek çok Diyarbakırlı, sık sık Sakarya Hendek ilçesine giderek, merhumun mezarını ziyaret ediyor.. Ülkemizi yasa boğan menfur saldırıyı yapanları bir kez daha kınıyor, merhum Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan'a, yüce Allah'tan rahmet diliyoruz.Mekanı cennet olsun katilleri binlerce defa kınıyoruz böyle güzel insana kıydınız cenabi Allah bunun hesabını soracak bir Gaffar Okan öldü binlerce gaffar Okan doğdu yüreğimizde yaşıyor dedi.
 

HABERE YORUM KAT