1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dereceye giren karpuz üreticilerine hediye
Dereceye giren karpuz üreticilerine hediye

Dereceye giren karpuz üreticilerine hediye

23-26 Eylül tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen “Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali” bünyesinde gerçekleştirilen yarışmada, Sürme çeşidi dalında ödül alan karpuz üreticilerine odamız tarafından hediyeleri takdim edildi.

A+A-

Bismil'in Alibey Köyü'nden yarışmaya katılan Yıldız ailesinin dereceye giren üreticileri Abdullah Yıldız, Ramazan Yıldız ve Hasan Yıldız, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ve Başkan Yardımcısı Metin Aslan tarafından ağırlandı.

Sadece güvercin gübresi ve su ile yetiştirilen sürme karpuzun, Diyarbakır'ın orijinal karpuzu olduğunu belirten üreticiler karpuzun yetiştirilme süreci ile ilgili yöneticilerimize bilgi verdi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır karpuzunun şehrin önemli simgelerinden olduğunu belirterek, Diyarbakır'ın sadece karpuzu ile değil, surları, kültür ve inanç değerleri ve üretim alanıyla da markalaşmaya gitmesi gerektiğini söyledi. Sayar ziyaret sonrasında dereceye giren karpuz üreticilerine, sırasıyla tam, yarım ve çeyrek altın hediye etti. 

HABERE YORUM KAT