1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dereceli Yüzücü Başarısını Birsen Kaya Akat ile paylaştı
Dereceli Yüzücü Başarısını Birsen Kaya Akat ile paylaştı

Dereceli Yüzücü Başarısını Birsen Kaya Akat ile paylaştı

Diyarbakır Bağlar Belediyesi tarafından desteklenen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin İstanbul'da düzenlediği ‘Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’nda birçok rakibini geride bırakıp, yarışmayı bir saat 14 dakika 3 saniyelik dereceyle 33’üncü sırada b

A+A-

Diyarbakır Bağlar Belediyesi tarafından desteklenen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin İstanbul'da düzenlediği ‘Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’nda birçok rakibini geride bırakıp, yarışmayı bir saat 14 dakika 3 saniyelik dereceyle 33’üncü sırada bitiren yüzücü Hüseyin Nazlı, Bağlar Belediyesi Başkanı Birsen Kaya Akat'a teşekkür ziyaretinde bulundu.   

‘Her zaman yanımda oldunuz’

Aynı zamanda Bağlar Belediyesi’nin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuz’unda Diyarbakırlı çocuklara ders veren Nazlı, yarışmaya rakiplerine nazaran çok zor şartlarda hazırlandığını ve bu ünvanı elde etmesinde Bağlar Belediyesi'nin büyük katkısı olduğunu, sonraki organizasyonlar için de destek beklediğini söyledi.

Nazlı, Bağlar Belediyesi'nin maddi ve manevi olarak her zaman yanında olduğunu ve sporculara verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, bu başarının birçok gencin idealleri için çok önemli olduğunu belirtti. 

‘Sportif Faaliyetleri Desteklemeye Devam edeceğiz’

Bağlar Belediyesi olarak yetenekli sporcuları daima desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirten Başkan Birsen Kaya Akat, “Bağlar'ı bir spor kenti yapma konusunda kararlı adımlarla ilerlediklerini belirtti. İdealleri olan her sporcuyu destekleyeceklerini söyleyen Akat, “Su sporlarında derece yapan sporcumuzun da yanında olacağız. Hüseyin Nazlı arkadaşımız bizi başarısıyla gururlandırdı. Elimizden geldiğince her zaman yanında olacağız” dedi. 

Akat konuşmasının devamında şunları söyledi:

“5 yıllık stratejik planımızda bütün sportif alanlarda olduğu gibi su sporlarını da gençlere sevdirmek ve geliştirmeye yönelik önemli projelerimiz var.  Bu projelerden biri de yerel yönetimlerde öncülük ettiğimiz su sporları adına kentin ihtiyacı olan olimpik yüzme havuzudur, bunun için de çalışmalarımız devam ediyor”.

HABERE YORUM KAT