1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Dere kıyısında G3 mermisi ve bomba pimi bulundu
Dere kıyısında G3 mermisi ve bomba pimi bulundu

Dere kıyısında G3 mermisi ve bomba pimi bulundu

Kağıthane'deki Cendere kenarında temizlik yapan belediye işçileri çok sayıda G-3 mermisi ile el bombası pimi buldu. Emniyet inceleme başlattı.

A+A-

Kağıthane'de bulunan Cendere kenarına bir poşet içerisinde bırakılan yaklaşık 40 adet G-3 mermisi, el bombası pimi ve astsubay rütbeleri bulundu. Belediye temizlik işçileri tarafından bulunan askeri malzemeler, incelenmek üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Cendere'nin Kağıthane Belediye binasının bulunduğu mevkiinde temizlik çalışması yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü Kıyı Temizleme ekibi, dere kenarında bir poşet buldu. Poşeti açan temizlik ekipleri, içerisindeki mermi ve benzeri askeri malzemeleri görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri, poşete dokunmayarak bomba imha ve olay yeri inceleme ekiplerine haber verdi. Bomba uzmanı ekipler, poşetin içerisinde herhangi bir bomba veya düzeneğe rastlamadı. Olay yeri inceleme ekipleri de, poşeti inceledi. İnceleme sonucunda poşetin içerisinden; 7,65 mm. ve 9 mm. çapında yaklaşık 40 adet G-3 mermisi, el bombası pimleri ve astsubay üst çavuş rütbeleri çıktı. Askeri malzemeler, incelenmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada, poşeti bulan belediye temizlik görevlileri, deredeki temizlik çalışması sırasında ağzı kapalı bir poşet gördüklerini ve açtıklarında içerisinde mermi ve benzeri askeri malzemeleri gördüklerini ifade etti. Başka bir şeyler olacağını düşünerek poşeti karıştırmadıklarını anlatan görevliler, daha sonra polise haber verdiklerini söyledi.

Olayla ilgili inceleme sürüyor.