1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Deprem oluyor sandık
Deprem oluyor sandık

Deprem oluyor sandık

Tahribat gün ağrınca ortaya çıktı Diyarbakır'da Çınar Emniyet Amirliği'ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırının ortaya çıkardığı tahribat gün ağrınca ortaya çıktı.

A+A-

Saldırı sonrasında evine bulunduğu mahalleye gelen kadın yapılan saldırıya tepki gösterdi. Diyarbakır'da PKK'lıların bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda emniyet binası büyük hasar gördü. Emniyetin yakınlarında bulunan 2 katlı müstakil bir ev çöktü. 

Lojmanda kalan 2 polis yakını ile lojman yakınındaki bir binada yaşanan göçükte enkaz altında kalan 3 kişi hayatını kaybetti,  39 kişi  de yaralandı. 

Saldırının ortaya çıkardığı tahribat ise gün ağarınca ortaya çıktı. Saldırı sonrasında evine bulunduğu mahalleye gelen kadın yapılan saldırıya tepki gösterdi.

"BÜYÜK BİR PATLAMA SESİ GELDİ"

Patlamanın yaşandığı sırada işyerinde olduğunu anlatan bir esnaf, gece saat 23.30 civarı büyük bir patlama sesi duyduklarını belirterek, “Sesi duymamın ardından dışarı çıktım. Emniyet tarafından kepenkleri indirip eve kaçtık. Fırının kapısı düştü patlamanın şiddeti nedeniyle. Ardından silah sesleri geldi” dedi.


"DEPREM OLDUĞUNU SANDIM"

Patlamanın olduğu sırada evde uyuduğunu anlatan ve evinde ciddi hasarlar oluşan Hacı Güler ise, “Patlama sırasında uyuyordum. Aniden şiddetli bir ses geldi, uyandım. Önce deprem olduğunu sandım. Sonra şokla kalktığımda çocukların bağırışlarını duydum. Pencere çocuğun üzerine düştü. Çok şükür bir şey olmadı. Ancak zararımız çok büyük. Her iki kata perişan durumda. İşçiyim zaten. Bunun zararını nasıl karşılayacağımı bilmiyorum. Yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu. (Milliyet / DHA)

tahribat-gun-agrinca-ortaya-cikti-6506226.jpegtahribat-gun-agrinca-ortaya-cikti-6506230.jpegtahribat-gun-agrinca-ortaya-cikti-6506238.jpegtahribat-gun-agrinca-ortaya-cikti-6506240.jpeg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler