1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Deplasman yasakları çözüm getirmez'
'Deplasman yasakları çözüm getirmez'

'Deplasman yasakları çözüm getirmez'

DİYARBAKIR - Spor toto 3.lig3. grup takımlarından Diyarbekirspor yönetimi taraftara maç yasağı konusunda açıklama yaptı.

A+A-

Bölgemizi profesyonel futbol liglerinde temsil eden takımlara son yıllarda deplasman maçlarında uygulanan seyirci yasakları kabul edilemez boyutlara ulaşmıştır.

Bu durum hem kulüplerimizi hem de kulüplerimizin maç yapmak için gittiği kentlerdeki taraftarlarını mağdur etmektedir.

İl ve İlçe Spor Güvenlik Kurulları'nın güvenlik kaygısına dayandırarak verdiği bu kararlar sorunları çözmek yerine daha çok derinleştirirken,özelde bölgemizde genelde ise ülkemizde sporun gelişmesine hizmet etmemektedir. Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'ne ve diğer bölge kulüplerimize son yıllarda deplasman maçlarında uygulanan seyirci yasaklarının son bulması için ilgili kurum ve kuruluşları sorumluluk alarak çözüm üretmeye davet ediyoruz.

Zor bir dönemden geçen ve birlik-beraberlik ruhuna her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyan ülkemizin geleceği için bu yasaklar son bulmalıdır. Yasaklar hiç bir zaman çözüm değildir. Aksine sporun ruhuna uygun olarak her takımın taraftarları tribünlerde yer almalıdır ve bu durum sporumuzun gelişmesine,barış ve kardeşlik ruhunun güçlenmesine hizmet edecektir.

Kulübümüz Amed Sportif Faaliyetler Kulübü başta olmak üzere bölgemizdeki kulüplere uygulanan seyirci yasaklarının son bulması için atılacak her türlü adımı ve işbirliğini destekleyecektir.

HABERE YORUM KAT