1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Deniz Naki: Yeter ki Barış gelsin, kimse ölmesin
Deniz Naki: Yeter ki Barış gelsin, kimse ölmesin

Deniz Naki: Yeter ki Barış gelsin, kimse ölmesin

Deniz Naki: Yeter ki kimse ölmesin. Eğer kimse ölmeyecekse ben futbolu bırakmaya hazırım.

A+A-

CEZA ALSAMDA GİTMİYORUM, HEP BURDAYIM

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin basın danışmanı Deniz Tunç, uzun yıllardır tanıdığı Amedspor oyuncusu Deniz Naki'nin "Lig bitene kadar Diyarbakır'dayım. Hem takımımı hem de Diyarbakır'da yaşayanları yalnız bırakamam. Gidip Almanya'da yaşamak kurtuluş olsa hiç gelmezdim buralara. Biliyorum bu topraklara bir gün barış gelecek ve o zaman ben de özgürce futbol oynayacağım." dediğini aktardı.
 

İleri haber'de yer alan habere göre, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin basın danışmanı Deniz Tunç, kişisel sosyal medya hesabında kaleme aldığı yazısında, Bursaspor maçı sonrası Facebook hesabında yazdıklarından dolayı 'ideolojik propaganda' yaptığı suçlamasıyla 12 maç men cezası alan Deniz Naki ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

HAKSIZLIK KARŞISINDA ASLA SUSMAZ

"Deniz Naki'nin söyledikleri elbetteki siyasidir. Çünkü kendisi bir ideolojiye sahiptir. Gençlerbirliği'ndeyken uğradığı saldırı sonrası bir daha dönmeyecekti Türkiye'ye ama söz konusu kendi insanları ve takımı olunca herşeyi bir tarafa bırakıp geldi. İstese Almanya'da daha iyi imkanlarda futbol oynayabilir ve kimsenin baskısı altında yaşamayacaktı. Almanya'dayken Türkiye'de önemli bir gelişme olsa arar konuşurduk ve tepkisini koyardı. Çünkü O, herşeyden önce bir insandı. Türkiye’de abartılan 'futbolcu' tanımı dışında kalıyordu. Kısacası Deniz dünyanın neresinde ölüm olsa tepkisini gösterirdi. Son olayda da siyasi ve ideolojik açıklama yapması o yüzden normaldir, anormal olan aldığı cezadır. Çünkü açıklama kadar ceza da siyasidir. Ona ceza verenlerde bir ideolojiye sahipler. Sahip oldukları ideoloji, öldürebildiklerini öldürüyor, öldüremediğini cezalandırıyor. Biz barış deyince o yüzden canları sıkılıyor. 

YANLIŞ BİR ŞEY YAPMADIM

Son olarak Deniz Naki ile ilgili bir kaç şey söylemek istiyorum. hemen hemen hergün bir kaç kez görüşüyoruz. Deniz cezayı umursamıyor, asıl 'barış' isteğine böylesine alerjisi olan ve cezalandıranlara üzülüyor. Onlar savaş mı istiyor? Diye de soruyor: "Yanlış birşey yapmadım, bugün olsa yine aynı hareketi yaparım. Yeter ki kimse ölmesin. Eğer kimse ölmeyecekse ben futbolu bırakmaya hazırım. İnsanların bedel ödediği bu dönemde benim ceza mı konuşmak bile canımı acıtıyor. Lig bitene kadar Diyarbakır'dayım. Hem takımımı hem de Diyarbakır'da yaşayanları yalnız bırakamam. Gidip Almanya'da yaşamak kurtuluş olsa hiç gelmezdim buralara. Biliyorum bu topraklara bir gün barış gelecek ve o zaman ben de özgürce futbol oynayacağım. Duyarlı herkese destekleri için teşekkür ediyorum."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT