1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Denetlenmesi protokolü imzalandı
Denetlenmesi protokolü imzalandı

Denetlenmesi protokolü imzalandı

Kayapınar Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi arasında asansörlerin denetlenmesi protokolü imzalandı.

A+A-

Büyük bir yapılaşmanın olduğu Kayapınar’da yapılardaki asansörlerin insan yaşamı için tehlike arz etmemesi için Kayapınar Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi arasında protokol imzalandı. Protokolle ilçe sınırları içinde bulunun tüm yapılardaki asansörler iki yıl boyunca oda tarafından denetlenecek.

Protokol imza törenine Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın,  Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanı Sait Bahçe ve oda yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, insan yaşamının kendileri için öncelik olduğunu belirterek, “ Konut yoğunluğu nedeniyle bu protokol önemlidir. Oda ve belediye olarak bu kontrolleri planlı bir şekilde aralıksız sürdüreceğiz. Kentin yaşanabilir olması için tüm kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmaya devam edeceğiz ” dedi.

Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanı Sait Bahçe ise yaptığı değerlendirmede,  “ Asansörlerin süreklilikle ve için uzmanları tarafından denetlenmesi önemlidir. Belediye yönetiminin gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT