1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Denetlemede kaçak yakıt bulundu
Denetlemede kaçak yakıt bulundu

Denetlemede kaçak yakıt bulundu

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde jandarma ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Denetçileri, yaptıkları denetlemede 10 bin litre üzerinde kaçak akaryakıt tespit etti.

A+A-

Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.Diyarbakır Valiliği’nden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü, EPDK Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Denetçileri ve Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele kapsamında operasyon düzenlediği belirtilerek, şöyle denildi:

“Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren ve daha önce işlem yapılarak mühürlenen 2 akaryakıt istasyonunda 05 Ağustos 2015 tarihinde yapılan denetim neticesinde mühürlerin kırılarak kaçak akaryakıt satışına devam edildiği tespit edilmiş ve toplam 10 bin 390 litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir.


Ele geçirilen kaçak akaryakıt Diyarbakır Defterdarlık Müdürlüğüne teslim edilmiş olup, olay ile ilgili 2 şüpheli hakkında adli tahkikata devam edilmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler