1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Demokrasi şehidinin küçük kardeşinden yürek yakan feryat
Demokrasi şehidinin küçük kardeşinden yürek yakan feryat

Demokrasi şehidinin küçük kardeşinden yürek yakan feryat

DİYARBAKIR- Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı’na, 15 Temmuz darbe girişiminde yapılan bombalı saldırıda şehit özel harekat polisi Halit Gülser’in 12 yaşındaki kardeşi Hüseyin'in söylediği, “Erkekseler yerden gelseydiler, n

A+A-

15 Temmuz darbe girişiminde, FETÖ’cü askerlerin havadan bombaladığı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda 42 polis şehit olmuştu.

Hain olayda şehit olan Diyarbakırlı Halit Gürsel’in ailesi, oğullarının şehitlik işlemlerini tamamlamak için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne geldi. Buradaki işlemlerin ardından şehit Polis Halit Gülser’in 12 yaşındaki kardeşi Hüseyin Gülser’in yaptığı konuşma yürekleri dağladı.

Ağabeyi ile en son Ramazan Bayramı’nda bir araya geldiklerini ve görüştüklerini belirten Hüseyin Gülser, "Abim çok iyi bir insandı. Fakirlere hep yardım ederdi. Abimi en son Ramazan Bayramı’nda gördüm. Gelmişti onunla burada görüştük. Buraya geldiğinde bana silah almıştı, şakalaşıyorduk, çok özledim onu. Erkekseler yerden gelseydiler, neden yukarıdan bombalarla saldırdılar. Bunu hiçbir insan yapmaz, böyle bir hainliği hiç kimse yapmaz ama onlar yaptılar" dedi.

Şehit Halit Gürsel Sur ilçesinde PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlara katılmış, burada çıkan çatışmada yaralanmıştı.

(YRT-MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT