1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş'tan son dakika koalisyon açıklaması
Demirtaş'tan son dakika koalisyon açıklaması

Demirtaş'tan son dakika koalisyon açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, koalisyon tartışmalarına ilişkin "AK Parti ve CHP ilkelerimizi kabul ederse destek veririz" dedi.

A+A-

NTV'ye konuşan  Demirtaş, "AK Parti ve CHP bizim ilkelerimizi de içine alacak bir koalisyon kurarsa biz dışarıdan destek sunarız. Türkiye'nin önünü açacak bir hükümetin çıkacağına inanıyoruz" diye konuştu.

AK Parti-CHP koalisyonu olasılığı için HDP'den şartlı destek geldi. HDP Eş Genel başkanı Selahattin Demirtaş "AK Parti ve CHP bizim ilkelerimizi de kapsayan bir koalisyon kurarsa biz dışarıdan destek veririz." diye konuştu.

 

DEMİRTAŞ'TAN AK PARTİ VE CHP'YE YEŞİL IŞIK

"Koalisyon görüşmeleri için resmi ve gayri resmi şimdiye kadar bir görüşmemiz olmamıştır." diyen Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, koalisyon tartışmalarına ilişkin "AK Parti ve CHP bizim ilkelerimizi de içine alacak bir koalisyon kurarsa biz dışarıdan destek sunarız. Türkiye'nin önünü açacak bir hükümetin çıkacağına inanıyoruz" diye konuştu.

İşte Demirtaş'ın açıklamaları:

"HER PARTİ'YE KAPIMIZ AÇIK"

"Her partiye kapımız açıktır. Sayın Davutoğlu’nun artık seçim öncesi dili ve üslubunu terketmesi lazım. Bu dil seçimde Ak Parti’ ye kaybettirmiştir.

 

"KCK'DEN TALİMAT ALMIYORUZ" 

Herkes kendi görüşünü belirtebilir, KCK yetkilileri de görüşlerini belirtebilir. Çözüm sürecinin aktörüdürler. Ama biz KCK’den talimat almıyoruz. Partimiz kendi kurullarında kararlarını alır. Biz kimseden talimat almıyoruz. Çözüm süreci eskisi gibi yürümeyecek eskisi gibi hantal ve tek taraflı yürümez. Öncelikle tahkim edilmiş ateşkese ihtiyaç var.

HABERE YORUM KAT