1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş’tan Altan Tan’a: Kendileri yol ayrımındadır
Demirtaş’tan Altan Tan’a: Kendileri yol ayrımındadır

Demirtaş’tan Altan Tan’a: Kendileri yol ayrımındadır

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, HDP’li Altan Tan’ın verdiği demece tepki göstererek, “HDP yol ayrımındadır diyenler kusura bakmasın kendileri yol ayrımındadır” dedi.

A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın “Kürt siyasetinde bir yol ayrımındayız şu an. Bu savaş stratejisi devam ederse ve ağırlıklı sol, sosyalist, seküler söylem devam ederse farklı oluşumlar olabilir”  sözlerine, “HDP yol ayrımındadır diyenler kusura bakmasın, kendileri yol ayrımındadır” sözleriyle yanıt verdi.
Demirtaş’ın konuşmasının satır başları şu şekilde:

“HDP, HER HANGİ BİR YOL AYRIMINA GİRMİŞ DEĞİLDİR”

“Önemli olan bir arada durabilmektir. HDP gücünü bünyesinde ki renklilikten alır. Bunu görmeyen HDP’den anlamamış demektir. HDP yol ayrımındadır diyenler kusura bakmasın kendileri yol ayrımındadır. HDP’nin yolu da çizgisi de bellidir. Her hangi bir yol ayrımına girmiş değildir, niyetinde de değildir.

HDP’de müslümanların temsilliyeti yoktur demek saçmalıktır. En büyük temsilcisi benim. Biz dinci bir parti değiliz. Irkçı, dinci parti yok mu var, isteyen orada siyaset eder. Ama biz Alevi’yi de, Sunni’yi de Hristiyanı’da temsil ettiğimiz için HDP’yiz. Bunu yitirdiğimiz zaman HDP olmaktan çıkarız. HDP bunları savunarak milyonlarca oy almıştır.

“KENDİLERİ ŞAŞIRMIŞTIR”

“Yol ayrımına gelenler biz değiliz, kendileri şaşırmıştır. Kendileri bulacaktır bu yolu. Bu kadar zor dönemde bizim birliğe ihtiyacımız var. Eleştirilmeyecek bir parti değiliz. Bu parti kişilerle var olmadı, kişilerle de bitmeyecektir. Zor günler ilk defa karşılaştığımız günler değil. Umudu büyüterek bu günlere geldik. Zorlanmalar karşısında geri adım atsaydık bu günlere gelmezdik. Karşımızdakinin umudunu kırana kadar dimdik ayaktayız”

HABERE YORUM KAT