1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş: Sorumluları bir an önce bulun
Demirtaş: Sorumluları bir an önce bulun

Demirtaş: Sorumluları bir an önce bulun

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'daki saldırılarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Demirtaş, hükümete çağrıda bulundu, "sorumluları bir an önce bulun" dedi.

A+A-

İşte Demirtaş'ın açıklamasından satır başları:

Saldırıların bağlantıları açıklansın. Bütün bağlantılar ortaya çıkarılmalıdır. Kimse bize HDP infaza başladı alçaklığı yapmasın. Yapamıyorsanız bırakın. Herkesten bu dönemde tedbirli olmasını istiyorum. Biz silahlı örgüt değiliz bu saçmalığı bıraksınlar.  Biz demokratik siyaset yapıyoruz. Her gün cenaze kalkıyor. Hükümet ortada yok. Provokasyonları boşa çıkarıyoruz, bedeli ağır oluyor.

Ülkenin birçok yerinde HDP hedef haline getirilmiş durumda. Biz bir savaşa değil seçime girdik. Seçim boyunca 140 yerde saldırıya uğradık. Ne kadar da saldırsalar da HDP'nin demokratik duruşunu görecekler. Kaos yaratamayacaklar, iç savaş yaratamayacaklar. Biz sabırlı davrandık, öyle olmasaydı ülkede nefes alınamaz hale gelirdi.

(PKK'dan emanet oy eleştirisi) Biz emanet oylarla barajı geçmiş bir parti değiliz. Ama bir tane bile emanet oy varsa bizim için değerlidir.


PKK'dan seçim açıklaması!
HDP ile yan yana durmayız diyenler var size söyleyeyim bizimle yan yana duranlar ancak  şeref duyarlar. (Vatan)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler