1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş sonrası HDP'de Başkanlık krizi!
Demirtaş sonrası HDP'de Başkanlık krizi!

Demirtaş sonrası HDP'de Başkanlık krizi!

Eski HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, şubattaki kongrede Genel Başkanlık için aday olmayacağını açıklayan Selahattin Demirtaş’ın yerine ‘Bir Türk’ün göz dikmemesi gerektiğini’ söyledi. 

A+A-

Kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kaplan, "HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek..! Kusura bakmayın barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur, Başur ve Rojava söz konusu olacaksa,bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı..! Bana bakın her türlü ırkçılar, Kürt halkının yüzde on bir oyunu alan bir partide, Kürt halkının yüzde 12 iradesine saygınız yoksa, benim de binde bir iradenize saygım yok, terbiyenizi takının, yoksa çok daha aşır konuşurum” dedi.

"SIRRI GİTSİN FİLM ÇEKSİN"

Paylaşımlarına tepki gösteren bir takipçisine cevap veren Kaplan'dan Sırrı Süreyya Önder de nasibini aldı. Kaplan "Sırrı gitsin film çeksin..!" ifadesini kullandı. 

T24'te yer alan habere göre, sosyal medyada Kaplan'ın Twitter hesabının hack'lendiği iddia edilirken, böyle bir durum olmadığını belirten deneyimli siyasetçi, konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapmak istemediğini söyledi.

GENEL MERKEZDEN KINAMA

HDP Genel Merkezi’nden, şubat ayında gerçekleştirilecek kongrede Türk bir genel başkan adayı istemediğini belirten eski Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın ifadeleriyle ilgili açıklama geldi. 

Partinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz” dendi.

"Sarhoşken söylenen her söz ayıkken mutlaka düşünülmüştür"
HDP açıklamasını kişisel Twitter hesabından paylaşan HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir de, "Sarhoşken söylenen her söz ayıkken mutlaka düşünülmüştür!!!" yorumunda bulundu.