1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş: Oylarımız artışta!
Demirtaş: Oylarımız artışta!

Demirtaş: Oylarımız artışta!

Ankara - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Demirtaş, oy oranlarının arttığını söyledi.

A+A-

Selahattin Demirtaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), partisinin grup toplantısından sonra medyanın sorularını yanıtladı.
 
HDP Eşbaşkanı, “çözüm süreci”nin sona ermesiyle partisinin siyaset alanının daraldığını belirterek, “Ancak yaptırdığımız çalışmalar 1 Kasım’dan bu yana HDP’nin oy oranının arttığını gösteriyor. Herkes bu savaşta HDP’nin bir günahı olmadığını görüyor” dedi.
 
Demirtaş, partisinin Van milletvekili Tuba Hezer’in Ankara’da intihar saldırısı gerçekleştiren Abdülbaki Sönmez’in taziyesine gitmesi konusunda, “Ben olsaydım öyle bir ortamda gitmezdim. Toplum bunu anlayabilecek bir durumda değil. Hükümet bunu kötüye kullanacaktı” diye konuştu.
 
Tuba Hezer’in partisinin en genç milletvekili olduğunu belirten Selahattin Demirtaş, “Çok vicdanlı, çok genç bir arkadaşımız. Seçim çevresinden de tanıdığı bir aileymiş. İsmi duyulur duyulmaz daha çok ‘O mu değil mi?’ diye gidiyor” dedi.
 
Demirtaş, "Bu HDP açısından da çok zor bir durum. Canlı bomba meselelerinde milletvekillerimizin çok dikkatli davranması lazım" dedi.
 
HDP ile hükümet arasında resmi ya da gayriresmi hiç bir temas olmadığını da söyleyen HDP Eşbaşkanı, bir çaba görünmediğini söyledi. (Rûdaw) 

HABERE YORUM KAT