1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş: Ölüm haberleri kaderimiz olamaz
Demirtaş: Ölüm haberleri kaderimiz olamaz

Demirtaş: Ölüm haberleri kaderimiz olamaz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre, Sur ve Dağlıca'da yaşanan çatışma ve çok sayıda can kaybı haberleri ile ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de. Her gün hepimizi kahreden

A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre, Sur ve Dağlıca'da yaşanan çatışma ve çok sayıda can kaybı haberleri üzerine yurtdışındaki bütün programlarını iptal ederek, Türkiye'ye dönme kararı aldı. Yaşanan gelişmeler ile ilgili Twitter üzerinden açıklama yapan Demirtaş, “Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de. Her gün hepimizi kahreden ölüm haberleri kaderimiz de olamaz” dedi.


Demirtaş’ın attığı Twitler şöyle:


“Dün Dağlıca'da yitirdiğimiz kardeşlerimize, Cizre'de yitirdiğimiz küçük çocuklarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı diliyorum. Halkın yoksul çocuklarına sadece ölümü reva gören, annelerin barış düşüne kan sıçratan savaş politikalarına teslim olmayacağız. Kin ve nefret kusmak yerine bu felaket tezgahından çıkışın yollarını hep birlikte bulmak zorundayız. Koşullar ne kadar zor olursa olsun barışta ve kardeşlikte ısrar etmek dışında her yol bizleri insanlığımızdan uzaklaştırır, acılarımızı derinleştirir. Allah hepimize sabır ve akılla davranma dirayeti nasip etsin. Hepimizin başı sağ olsun” 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler