1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş malvarlığını açıkladı
Demirtaş malvarlığını açıkladı

Demirtaş malvarlığını açıkladı

HDP Basın Merkezi, cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın bugün Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) bildirdiği malvarlığına dair bilgileri paylaştı.

A+A-
YSK'ya sunulan bilgilere göre Demirtaş'ın malvarlığı şöyle: “Diyarbakır'da 260 bin TL değerinde ev, 
Diyarbakır'da 100 bin TL değerinde hukuk bürosu olarak kullandığı büro, Parti çalışmalarında makam aracı olarak kullanılan iki adet Audi marka otomobil, 
Eşi Başak Demirtaş'ın kullandığı Skoda marka otomobil.”Listede ilginç bir ayrıntı dikkat çekti. Dünyadaki tüm liderler, parti araçlarını kullanırken Selahattin Demirtaş sahibi olduğu iki Audi Otomobili partisine vermiş.
 
ERDOĞAN DA MAL BİLDİRİMİNDE BULUNDU 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, cumhurbaşkanı seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) mal bildiriminde bulundu. YSK'ya gelen Başbakan Erdoğan'ın avukatları Ali Özkaya ve Burhanettin Sevencan ile serbest muhasebeci ve mali müşavir Ramazan Kocaboy, mal bildirim formunu teslim etti. Özkaya, yaptığı açıklamada, "Anayasamız ve 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu çerçevesinde Sayın Başbakanımıza ait mal bildirim formunu YSK Başkanlığımıza teslim ettik. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun" dedi. İşte Erdoğan'ın bugün YSK'ya sunulan mal varlığı: Güneysu-Dumankaya Köyü'nde 2 bin metrekare arsa (Maliyeti 10 bin TL), binek otomobil (Maliyeti : 234.080 TL), banka hesaplarında toplam 4 milyon 404 bin 192,13 TL, 200 bin dolar ve 500 bin TL alacak.
 
2011'DEKİ MAL VARLIĞI
Başbakanlık resmi sitesindeki 16 Haziran 2011 tarihli mal beyanına göre ise Erdoğan'ın Güneysu-Dumankaya Köyü'nde 2 bin metrekare arsası, banka hesaplarında toplam 3 milyon 390 bin 384 TL, 25 bin sterlin, 199 bin 867 doları ve 500 bin TL de alacağı bulunuyordu.

HABERE YORUM KAT