1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş: Elinizle dağ yolunu açarsınız
Demirtaş: Elinizle dağ yolunu açarsınız

Demirtaş: Elinizle dağ yolunu açarsınız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İMC televizyonunda katıldığı programda soruları yanıtladı.

A+A-

Dokunulmazlık oylamasıyla ilgili hem hükümeti hem muhalefeti eleştiren Demirtaş, “Hadi bizi Meclis’ten attınız. Bize oy vermiş 6 milyon insanı ne yapacaksınız?” diye sordu. Dokunulmazlık görüşmelerinin ikinci turuna dikkat çeken Demirtaş, “Meclis yolunu kapatırsanız, elinizle dağ yolunu açmış olursunuz. Evet oyuyla demokratik siyasete olan inancı kırıyorsunuz” dedi. 

Demirtaş, Dolmabahçe’de yapılan görüşme ve konuya ilişkin konuşmasın da fezleke konusu olduğunu söyledi. Cuma günü yapılacak oylamada 367’nin bulunmaması halinde referandum yoluna gidileceğini ifade eden Demirtaş, referandum tartışmalarını şöyle değerlendirdi:
“Her ne kadar AKP müfettişleri kabinlerin önünde dizilse de, AKP’li milletvekilleri de hayır diyebilir. Meclis’in 3. büyük partisi tutuklanma tehlikesiyle karşı karşıya ve ana muhalefet buna evet demişse vebal onlarındır. Referandumdan kaçmak çözüm değil, daha büyük sorunlar yaratacaktır. Makul olan şey 330’un altına düşürüp bu teklifin kadük kalmasını sağlamaktır.” (Namık Durukan / Milliyet)

HABERE YORUM KAT