1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Demirbaş, ABD'den döndü
Demirbaş, ABD'den döndü

Demirbaş, ABD'den döndü

DİYARBAKIR - Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, ABD'den döndü.

A+A-

Sur Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ABD'ye giden Belediye Başkanı Demirbaş'ın döndüğü, Demirbaş'ın ABD'de ilk olarak 'Türkiye'de Hak ve Özgürlükler' konulu bir konferansa konuşmacı olarak katıldığı bildirildi.

Demirbaş'ın ABD kongre binasını ziyaret ettiği, kongre üyesi ve Kennedy ailesinden olan Joseph P. Kennedy, Rhode Island Dış İlişkiler Bakanı Ralph Mollis ve Rhode Island Valisi Lincoln Chafee ve Warwick Belediye Başkanı Scott Avedisian ile bir araya geldiği kaydedilen açıklamada, .ABD kongre üyesi David Sisilyani'nin, Surp Giragos Kilisesi için gösterdiği çaba ve yardımları için Demirbaş'a onur belgesi verdiği belirtildi.

ABD'deki temaslarıyla ilgili olarak Demirbaş'ın  "Yaptığımız görüşmelerde bir bütün olarak Türkiye'deki barış sürecini, Suriye'deki gelişmeleri, Türkiye'nin demokratikleşmesi ile ilgili konularda duyarlılığımızı ifade ettik. Kürt sorunu ve diğer halkların, inançların sorunlarını barışsal ve demokratik yollarla çözüm önerileri sunduk" ifadelerini kullandığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT