1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Demirbakan İntikamını aldı içini döktü
Demirbakan İntikamını aldı içini döktü

Demirbakan İntikamını aldı içini döktü

Diyarbakırspor'un kurt hocası Coşkun Demirbakan, geçen yıl ligin bitimine iki hafta göreve geldiği Sakaryaspor'da, nasıl gönderildiğini ve Sakarspor'un geçen yıl şampiyonluğuna engel olunduğunu dile getirdi. Diyarbakırspor'un Deplasmanda 1-0 mağlup ettiği

A+A-

Diyarbakırspor'un kurt hocası Coşkun Demirbakan, geçen yıl ligin bitimine iki hafta kala göreve geldiği Sakaryaspor'da, nasıl gönderildiğini ve Sakarspor'un geçen yıl şampiyonluğuna nasıl ve kimlerin engel olduğunu dile getirdi.

Diyarbakırspor'un Deplasmanda 1-0 mağlup ettiği maçın sonunda, Hocaların görüşleri.

Coşkun Demirbakan

Önce ben bu maçtan hiç bahsetmeyeceğim. Ligin bitimine iki maç kala Sakaryaspor'a geldim. Bilinmesini istiyorum. Boluspor maçından sonra bazı insanların yanlışları bizim şu anda 1. Lig'de olmamızı engelledi. Yapanın yaptığıyla kaldığı bir Türkiye'de herkes bizim Turkcel Süper Lig'e çıkamamamıza neden olan insanlar (birkaç kişidir) isim veriyorum Rahmi Şengül. Biz buradan Bolu'ya giderken takıma bomba bıraktı. İstifa etti. Bunlar gelirse ben yokum dedi. O şartlarda yakın olayları yaşayan (çok insan bilmiyor) iki üç gün bu takımı toparlamaya çalıştık ve öyle gittik. Sonra da çok bilmiş insanlar yok oyuncu değiştirmesi yanlışmış, bilmem ne. Ben burada ders veriyorum. hocalara ders veriyorum. Üç tane adamım zor sahaya çıktı, ikisi aynı anda sakatlandı ve maçı bana mal ediyorlar, 7 tane gol kaçırdığımız maçı. Kalecinin iki tane topa elini uzatmadığı maçı. Suçlular bunlardır. ben o gün bugün sustum. Benim mesleğimle kimse beni yargılayamaz. Ben bu işe 38 senemi verdim. içim doluydu.,. Fakat şu an Sakaryaspor 1. Lig'de değilse sebebi malum şahıslardır. Daha sonra tekrandan transfer zamanı göreve geliyorlar. Her şeyde amaç ararım, bu böyle bilinsin.

Ömrümün yarısından fazlasını Sakarya'ya verdim Spor kamuoyuna rica ediyorum, bu gibi insanları barındırmayın. İdareci de demiyorum muhasebeci diyorum. Benim kariyerimle oynandı. Bu takım şuan 1. Ligdeydi. Bugünkü maçta sakaryaspor'u iyi gördüm. Bana daha kötü olduğunu söylemişlerdi. Dirençlilerdi, gol yapabilirlerdi, biz de fark yapabilirdik. Herşeye rağmen iyi bir kadro oluşturmuşlar. Zamana ihtiyaçları olduğunu görüyorum. Bazı futbolcuların antrenman seviyeleri düşük. iyi bir takım olduğunu söyleyebilirim. Mesela geçen hafta oynadığımız Orduspor takımından çok daha iyi bir takım. Fakat şans bizden yana güldü. Üzüntü ve sevinci aynı anda yaşadım. Yenildikleri için üzüldüm ama bu benim mesleğim. Bu da benim ekmek param. Sakaryaspor’a başarılar diliyorum.

Hüseyin Kalpar

Kendi sahamızda yapmış olduğumuz ilk lig maçı. Kendi sahamızda mağlup olmak bizim açımızdan çok üzücü. Galip gelme adına çok iyi hazırlanmıştık. Fakat galip gelebilecek pozisyonlar da yakaladık. Gol olmayınca çok bariz bir hatadan kaynaklı ofsayt düşüncesi içinde duraklamış olduğumuz pozisyonda da gol yedik. Kendi sahasında oynayan bir takım 1-0 mağlup durumdayken bazı riskleri alması gerekiyor. Riskleri alırken de özellikle ikinci yarı açık verdik. Dolayısıyla bu açıktan zaman zaman Diyarbakırspor da iyi pozisyonlar buldu. ama bizim de bulmuş olduğumuz pozisyonlar var. Bunlar gol olmayınca kendi sahamızdan 1-0 mağlup ayrılmış olduk. Bu bizim açımızdan üzücü bir netice. Futbol bir oyundur. Bu oyunda üç ihtimal de vardır. Bugün en kötü ihtimalli aldık. Bundan dolayı üzüntülüyüz. İnşallah Sakaryaspor bundan çcok büyük ders alır ve bu dersi de ileriki maçlarda telafi eder. bu sonuç bizim açımızdan iyi olmadı. bundan sonra da inşallah böyle bir sonuçla karşı karşıya kalmayız.

Haber: Diyarinsesi.ORG