1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Demir: Taşeron işçinin işi ve ekmeğiyle oynamayın
Demir: Taşeron işçinin işi ve ekmeğiyle oynamayın

Demir: Taşeron işçinin işi ve ekmeğiyle oynamayın

Taşeron işçilerin uzun süredir merakla beklediği haber belli oldu. Kamuda asıl içi yapan personel olarak tanımlanan taşeron işçiler ile ilgili Başbakan Davutoğlu ve Maliye Bakanı Ağbal'dan son dakika açıklaması geldi.

A+A-

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği "Taşeron işçilere kadro verilecek mi?" sorusunun yanıtı belli oldu ve kamuda çalışan yaklaşık 700 bin taşeron işçisi için kadro verileceği müjdelendi.

Konuyla alakalı bir çok kesimden açıklama geldi.  Yasanın tüm taşeron işçilere hayırlı olmasını dilediğini belirten Mersin'de faaliyet gösteren Asil Yemekçilik, Temizlik Ltd. Şti. Sahibi ve Müdürü  İş adamı Şevket Demir, “Hükümete sesleniyorum, taşeron işçinin işi ve ekmeğiyle oynamayın” dedi.
 
Mersin'de faaliyet gösteren Asil Yemekçilik, Temizlik Ltd. Şti. Sahibi ve Müdürü Sahibi ve Müdürü  İş adamı Şevket Demir, çıkarılan yasanın işçilere bir artı getirisi olmadığını belirterek, “Yılardan beri yanımda ve tüm kamu kurumlarında çalışan Taşeron işçilerin kamu personeli olmasına sevindim öncelikle Allah hayırlı eylesin. Ancak maliye Bakanını dinledikten sonra bu işin işçilere hiç bir artı getirisi ve iş garantisi getirmediğini ve bir çok çalışan işçinin işinden olacağını üzüntüyle izledim. Şu anda çalışanlar içerisinde Şartları tutmayanlar işe alınmayacak işe alınanlar sınavla Tabi tutulacak . 3 yıllık sözleşme yapılacak Üç yılın sonunda performansı düşük olanların işine son verilecek. Ücret artışı yok şu anda aldığı ücretle çalışacak” diye konuştu.
 
Hükümetin çıkaracağı kanun çalışan tüm kamu işçilerini işten çıkarmadan çalıştığı yerde ve geçmiş tüm haklarına sahip çıkması durumunda işçilerin lehine olacağını da sözlerine ekleyen Demir,  “Aksi taktirde Resmi kurumlar ve Belediyeler kendisi gibi düşünmeyen ve torpili olmayan on binlerce eski Taşeron işçisini işten çıkaracak Torpili olmayan garibanların işsiz kalmasına sebep olunacaktır. Yasa çıkmadan ilgili Bakanlığın işçilerin aleyhine olan maddeleri gözden geçirmesini zor şartlarda geçinen bu insanların mağdur olmamaları için Adaletli ve işçilerin lehine Bir kanun çıkarmaları dileğiyle tüm taşeron işçilere hayırlı olmasını dilerim” dedi.
 
    

HABERE YORUM KAT