1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Demir, Avrupa Karate Şampiyonlarını kabul etti
Demir, Avrupa Karate Şampiyonlarını kabul etti

Demir, Avrupa Karate Şampiyonlarını kabul etti

DİYARBAKIR- Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Çek Cumhuriyeti'nde, düzenlenen Shotokan Avrupa Karate Şampiyonası'nda büyük bir başarı elde ederek Avrupa Şampiyonluğu’na uzanan Diyarbakırlı Türkiye Karate milli takımı sporcuları Sena Kızılaslan ve Muham

A+A-

Çek Cumhuriyeti'nde, 17–19 Kasım tarihleri arasında 9'uncusu düzenlenen ve toplam 23 ülkeden 1600 sporcunun katıldığı Shotokan Avrupa Karate Şampiyonası'nda Diyarbakırlı Türkiye Karate milli takımı sporcuları Sena Kızılaslan Yıldız bayanlar kategorisinde 43 kğ Altın Madalya alarak Şampiyon olurken Genç Erkekler 55 kg’da Muhammet Yusuf Yazar Bronz Madalya alarak üçüncülük kürsüsünde yer aldı. Büyük başarı üzerine Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Demir tarafından makamında kabul ederek ödüllendirildi.  

“BAŞARIYI TAKDİR ETTİ”

Bu büyük başarıları takdir eden Demir, “Başarılı karatecilerin almış oldukları Avrupa Şampiyonasında başarılarından ötürü Türkiye Milli Takım karate Antrenörleri Mehmet Yazar’a Karate il Temsilcisi Ahmet Yazar’a bu başarılı sporcu kardeşlerimizi yetiştirdiği için öncelikle teşekkür ederim ve şampiyon sporcu kardeşlerime de önümüzdeki maçlarında başarılar dilerim” dedi.

“SPORCULARIMIZ DAHA BÜYÜK BAŞARILAR GETİRECEKLER”

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasında geçekleşen ziyarette, Şube Müdürü Akın Erim de hazır bulundu. Ziyarette konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Kızılaslan ve Yazar’ın büyük başarı yakaladığını, gelecekte daha da büyük başarılar beklediklerini ifade etti. Genç ve yetenekli sporculara önem verdiklerini belirten Demir, “Biz sporcuların iyi koşullarda spor yapmaları için her türlü olanağı sağlıyoruz. Bu anlamda üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yerine getiriyoruz ve getireceğiz Yusuf v Sena’da gibi genç sporcu kardeşlerimize her zaman desteklerimiz sürecektir” dedi.

“BİZLER DESTEK OLUNDUĞUNDA HER ŞEY YAPABİLİRİZ”

Kızılaslan ve Yazar ise sonraki maçlarını da başarılı olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirterek, “Ülkemizi, kentimizi ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bizlere fırsatlar verildiğinde neleri yapabildiğimizi gösterdik. İnşallah Ülkemiz, kentimiz ve kulübümüz adına büyük başarılara imza atmak için canla başla çalışacağız” dediler. 

ŞAMPİYONLAR BİZLER EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİLER  

Şampiyonlar başarılarında büyük emeği bulunan hem Kulüp Antrenörü hem de Karate İl Temsilcisi olan Ahmet Yazar ve Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan’a teşekkür ederken, her konuda kendilerinin yanında bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir ve Şube Müdürü Akın Erim’e de özel teşekkür ettiler.

Ziyarette, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Minik Yıldızlar Karate Türkiye Şampiyonası’nda derece yaparak Türkiye Milli takım seçilen şampiyon karatecileri ödüllendirdi.