1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Demet Akalın'ın sözlerine tokat gibi cevap
Demet Akalın'ın sözlerine tokat gibi cevap

Demet Akalın'ın sözlerine tokat gibi cevap

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde tek koluyla çobanlık yapan İrfan Töreci, azmi sayesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girmeyi başardı

A+A-

Hakkari'de tek koluyla çobanlık yapan İrfan Töreci'nin, Türkiyenin en prestijli Üniversitesi Hacettepe'yi kazanmasından sonra,  Dağdan gelenin de, köylü olanında, çobanlık yapanında,  bu başarıları çok rahat yakalıyabileceği, hatta bu lafları konuşanların rüyalarında bile göremiyecekleri bir üniversiteyi kazanabildikleri kanıtlandı, bu aşamadan sonra,  

Aysun Kayacı yaptığı proğramda \'Benim oyumla dağdaki çobanın oyu, bir mi?\',

Demet Akalın sahnede show yaparken alkışlanmayınca \'Dağdan mı geldiniz Diyarbakır\'dan mı?\',

Deniz Akkaya sevgilisi ile kavga edip ağladığı ve saçını başını yolduğu yolunda çıkan haberlere \'Köylü müyüm? neden çıldırayım\' derlerken. 

şimdi ne konuşacaklar çok merak ediyoruz.

Hakkari\'nin Yüksekova ilçesinde tek koluyla çobanlık yapan İrfan Töreci, azmi sayesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi\'ne girmeyi başardı. Töreci, her yıl tatilde Hacıtepe\'de çobanlık yaparak ailesinin geçimine katkı sağlıyor. 5 yaşındayken elektrik akımına kaptırdığı kolunu kaybeden Töreci, kolunu kaybetmesinin doktorsuzluktan kaynaklandığını, bu nedenle küçük yaşlardan itibaren doktor olmayı hayal ettiğini söyledi.

DAİMA BİRİNCİ

Töreci, bunun için çok fazla çalıştığını, ilköğretimi birincilikle bitirerek Van Alparslan Anadolu Öğretmen Lisesi\'ni kazandığını, bir süre sonra yeniden Yüksekova\'ya döndüğünü belirtti. Yüksekova\'da eğitimine devam ettiğini ve okulu birincilikle bitirdiğini ifade eden Töreci, dershane öğretmenleriyle düzenli ve disiplinli çalışması sayesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi\'ne girmeyi başardığını bildirdi.

BU ENGELİ DE AŞARIM

Töreci 10 kardeş olduklarını ve babasının çiftçilik yaparak ailenin geçimini sağlamaya çalıştığnı söyledi. Tıp Fakültesi\'nde eğitim görmenin masraflı olacağını, ailesinin bu maddi yükü kaldırmasının mümkün olmadığını belirte Töreci, \'Ancak bu engeli de aşacağıma, eğitimimi sürdürmem için gerekli desteği bulacağıma inanıyorum\' diye konuştu.  

Köyde doktor olsaydı kolumu kaybetmezdim

İrfan Töreci, 5 yaşındayken kolunu köyde doktor olmadığı için kaybettiğini bu nedenle küçük yaşlardan itibaren doktor olmayı hayal ettiğini söyledi.