1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEM-GENÇ: Baskılara da güçlenerek cevap vereceğiz
DEM-GENÇ: Baskılara da güçlenerek cevap vereceğiz

DEM-GENÇ: Baskılara da güçlenerek cevap vereceğiz

DEM-GENÇ, son zamanlarda üyelerine yönelik artan gözaltı ve baskıları protesto ederek, kendilerine yönelik baskılara daha da güçlenerek karşılık vereceklerini açıkladı.

A+A-

DEM-GENÇ, son zamanlarda artan gözaltı ve baskıları protesto etmek amacıyla Diyarbakır Ari Gençlik Merkezi'nde basın açıklaması düzenledi.

Kentte bulunan sivil toplum örgütleri temsilcileri ile çok sayıda gencin katıldığı açıklamada konuşan DEM-GENÇ üyesi Canan Ceylan, son zamanlarda gençler üzerinde yoğunlaşan gözaltı ve baskılara dikkat çekerek, gençlik olarak yaşanan baskı ve sindirme politikalarını kabul etmeyeceklerini vurguladı.


Saldırılara her yerde daha güçlenerek karşılık vereceklerini söyleyen Ceylan, "Her yerde ses getirecek projeler ve çalışmalar üretip bu şekilde çalışmalarımıza güç getireceğiz" dedi. AKP hükümeti ve silahlı kontralarının DEM-GENÇ'in legal çalışmalarını illegalleştirmeye çalıştığını ileri süren Ceylan, "Biz DEM-GENÇ üyeleri olarak bütün bu politikalara karşı çalışmalarımızı her alanda yükseltip demokratik özerkliğin inşasında öncülük misyonunu üstleneceğiz" diye konuştu.


Açıklama, "Baskılar bizi yıldıramaz" ve "DEM-GENÇ geliyor, devrim yürüyor" sloganları ile son buldu.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler