1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. "DEHAP'ı 15 bin'e bombaladım"
"DEHAP'ı 15 bin'e bombaladım"

"DEHAP'ı 15 bin'e bombaladım"

Diyarbakır'da DEHAP otobüsü ile Hakkari'de çocuk servisine konulan bombaların kendisi tarafından yapıldığı da yer aldı. Harputlu'nun bu iş karşılığı askerlerden 15 bin YTL para aldığı konusu da İddianame'nin eklerinde yer aldı. Harputlu, ayrıca kendisi ta

A+A-

Bazı yüksek rütbeli askerin para karşılığında bilgisayar korsanı Yunus Harputlu\'nun bilgisayar bilgisinden yararlanarak yasadışı işlere giriştiği iddiaları Ergenekon İddianamesi\'ne girdi. Yunus Harputlu\'nun yüksek rütbeli askerler tarafından kullanıldığı iddiaları Ergenekon İddianamesi\'nin eklerinde yer aldı. Eklerde, Harputlu\'nun daha önce dile getirdiği \'Bir kısım yüksek rütbeli subayında bulunduğu asker kişilerin kendisine yasadışı işler yapmaları konusunda teklifte bulundukları, Tunceli- Hozatta\'ki askeri birliğe Telekom görevlisi olarak girip birlikteki tüm bilgisayar ve haberleşme ağını Binbaşı Burhanettin Şen\'in bilgisayarından kontrol edilip kopyalanması işlemini yaptıklarını, Binbaşının bu bilgileri Kod adları Lena, Alexander ve Landy olan İsrailli kişilere sattığı\' iddiaları yer aldı.

 

15 BİN YTL ALMIŞ

 

İddianamede, Harputlu\'nun dile getirdiği Diyarbakır\'da DEHAP otobüsü ile Hakkari\'de çocuk servisine konulan bombaların kendisi tarafından yapıldığı da yer aldı. Harputlu\'nun bu iş karşılığı askerlerden 15 bin YTL para aldığı konusu da İddianame\'nin eklerinde yer aldı. Harputlu, ayrıca kendisi tarafından hazırlanan 12 bomba düzeneğinin Başbakanlık, Bakanlıklar, Yargı, Hakim Savcılar Lojmanları, Tunceli\'de barlar ve birahaneler, Diyarbakır\'daki Hakimler Savcılar Lojmanları\'nda kullanılacağı yönündeki beyanatları da iddianameye girdi.

 

YENİ ŞAFAK DUYURMUŞTU

 

Yeni Şafak, 17 Kasım 2006 tarihinde Harputlu\'nun bazı yüksek rütbeli askerler ve JİTEM tarafından yasadışı işler için kullanıldığını duyurmuştu. Harputlu\'nun TBMM İnsan Hakları Komisyonu\'na verdiği beyanata dikkat çeken Yeni Şafak, Harputlu\'nun kimler tarafından ve nasıl kullanıldığını sormuştu.