Değer miydi?

Değer miydi?

Diyarbakır’ın Çermik İlçesinde meydana gelen ve “Fındıkkabuğunu doldurmayan” tartışma, bir yuvayı adeta yok etti.

A+A-

Hayvan yemliğinin kaldırılması yüzünden çıkan tartışma kavgaya neden oldu, 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı, 3 çocuk yetim kaldı.
 
Diyarbakır’ın Çermik İlçesinde hayvan yemliğinin kaldırılması yüzünden çıkan tartışma kavga getirdi;1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı, 3 çocuk yetim kaldı.
 
Yemliğin kaldırılması yüzünden
 
Edinilen bilgiye göre, geçen hafta Çermik ilçesine bağlı Yoğun köyünde meydana gelen ve akıllara durgunluk veren olay, keçi ve koyunlara yem verilen ağaçtan yapılma yemliğin evin önünden kaldırılması nedeniyle yakın akraba olan “K.” ailesi fertleri arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.
 
Kavga sonucu kimliği öğrenilemeyen bir kişi üzerinde bulunan tabancayı çekerek 32 yaşındaki amcaoğlu S. K. ile eşi 26 yaşındaki eşi H. K.’yı yaylım ateşine tuttu. Olayda çeşitli yerlinden vurulan S. K. hayatını kaybederken, eşi H. K. ağır yaralandı. Yaralı Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Araştırma hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
3 çocuk yetim kaldı
 
“Fındıkkabuğunu doldurmayan neden yüzünden çıkan kavga sonucunda hayatını kaybeden S. K.’nın 3 çocuğu yetim kaldı. İlçede de büyük üzüntüye neden olan olaydan sonra kaçan bir kişinin yakalanmasına çalışıldığı, soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.
 
Ahrette de yerleri yok
 
Vatandaşlar ilçede meydana gelen ve bir kişin ölümüne bir kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayın böylesine basit bir nedenden kaynaklanmasının düşündürücü olduğunu belirterek, “Maalesef hala cahilliği yenememişiz. Biz, bir karıncayı incitmekten bile kaçının dinin mensuplarıyız. Akıl erdirmek mümkün değil. Bir insanın bir insanı öldürmesinin ahrette de yeri yoktur. Gerçekten çok üzücü ve düşündürücü. Bizlere eğitimin ne kadar önemli olduğunu bu olay bir kez daha gösterdi” dediler.

 

(Abdulsamet Karaş)

Etiketler :

HABERE YORUM KAT