1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Defterdarlıkta yaşanan mobbinge tepki
Defterdarlıkta yaşanan mobbinge tepki

Defterdarlıkta yaşanan mobbinge tepki

BES Amed Kadın Meclisi, Diyarbakır Defterdarlığı'nda görev yapan kadın işyeri temsilcisine Personel Müdürü Mehmet Külekçi tarafından mobbing uygulanmasını protesto ederken, Diyarbakır Defterdarlığı Personel Müdürü Mehmet Külekçi kendisine karşı yapılan aç

A+A-
Diyarbakır Defterdarlığı'nda görev yapan Büro Emekçileri Sendikası (BES) işyeri temsilcisi ve Merkez Temsilciler Kurulu üyesi S.K.A. isimli kadın çalışanın, yaklaşık bir yıldır yürüttüğü sendikal faaliyetler nedeniyle Defterdarlık Personel Müdürü Mehmet Külekçi tarafından mobbinge maruz bırakılması BES Amed Kadın Meclisi tarafından kurum binası önünde protesto edildi.
 
"Kadına yönelik yapılan her türlü, baskı mobbing ve tacize dur diyelim" pankartı uygulanan mobbinge tepkilerini gösteren kadınlara, kurumdaki erkek çalışanlarda destek verdi. 
 
"Mobbing sosyal kabadayılıktır", "Mobbing insanlık suçudur, izin vermeyeceğiz" gibi dövizlerin de taşındığı protesto eyleminde açıklamada bulunan Kadın Meclisi üyesi Şehval Önder, mobbinge maruz kalan S.K.A'nın nezdinde aslında verdikleri sendikal mücadelenin mobbinge maruz bırakıldığını ifade etti.
 
İşyeri temsilcileri S.K.A'ya yönelik baskı ve mobbing uygulamalarına karşı her düzeyde mücadele edeceklerini vurgulayan Önder, "Mücadelemizden rahatsız olanlara son sözümüz bundan sonra da rahatsızlık vermeye devam edecek olmamızdır" dedi.
 
Yapılan açıklamanın ardından "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" ve "Jın jiyan azadî" sloganları atılarak protesto noktalandı. 
 
Külekçi kendini savundu
 
Öte yandan Diyarbakır Defterdarlığı Personel Müdürü Mehmet Külekçi kendisine karşı BES tarafından yapılan basın açılamasına karşı açıklamalarda bulundu.
 
Mevzuat gereği  yapılan bir soruşturma olduğunu dile getiren Diyarbakır Defterdarlığı Personel Müdürü Mehmet Külekçi, “Mevzuat gereği tarafımca verilen bir görevin yerine getirilmemesi nedeniyle açılan bir soruşturmaya karşılık yapılan hissi bir davranıştır. Ben görevimi yapmak zorundayım. Adı geçen kişi ayrıca sendika yönetiminde yer alması sebebiyle yapılan keyfi bir uygulamadır. Olay ilgili makamlara intikal ettirilmiş olup haklı haksız yapılacak soruşturma neticesinde belli olacaktır” diye konuştu.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)

HABERE YORUM KAT