1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dedaş'tan hata açıklaması
Dedaş'tan hata açıklaması

Dedaş'tan hata açıklaması

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), borcu bulunmayan abonelere giden borç bildirimiyle ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 28 Haziran 2013 tarihinde DEDAŞ'ın devir alındıktan sonra abonelerin birikmiş elektrik borçlarına tahakkuk eden gecikme faizlerinin alınmaması ve abonelere ödeme kolaylığı sağlama noktasında 1 Temmuz 2013 ila 31 Ağustos 2013 tarihlerini kapsayan bir kampanyanın başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, “Bu kampanyadan elektrik borcu olan abonelerimizin faydalanması için bağlı illerimizde duyuru ve ilanlar yapılmıştır. Ayrıca borcu olan abonelerimizin adreslerine bilgilendirmeler yapılmıştır. Ancak bilgisayar sisteminden kaynaklanan bir hatadan dolayı borcu olmayan abonelerimize de borç bildirimi yapılmıştır. Elde olmayan bu hatanın tekrarlanmaması için tedbirler alınmış olup sistem üzerinde gerekli müdahaleler yapılmıştır. Bu tür problemlerin bir daha yaşanmaması için şirket müdürlüğümüzce gerekli hassasiyetin gösterileceği hususunu abonelerimizin bilgilerine arz ederiz” denildi.

HABERE YORUM KAT