1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ'tan, fotoğraf, yarışması
DEDAŞ'tan, fotoğraf, yarışması

DEDAŞ'tan, fotoğraf, yarışması

DİYARBAKIR - DEDAŞ, halkı enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek için ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor.

A+A-
DEDAŞ'tan yapılan açıklamada, halkı enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek ve "Enerji Tasarrufu Haftası" nedeniyle ödüllü fotoğraf yarışması düzenleneceği, her yıl olduğu gibi bu yıl da ocak ayının 2. haftasında "Enerji Tasarrufu Haftası" kutlanacağı bildirildi.
 
Vatandaşlarda tasarruf bilincini geliştirmek, enerji tasarrufu ve enerjinin daha verimli kullanılmasını teşvik etmek amacıyla yarışma düzenleme kararı alındığı kaydedilen açıklamada, yarışmanın, kurum personeli dışında DEDAŞ bölgesi olan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta yaşayan herkese açık olduğu belirtildi.
 
Profesyonel ve amatör dalda yapılacak olan yarışmaya amatörler, cep telefonları ile çektikleri eserleriyle de katılabilecekleri aktarılan açıklamada, şunlara yer verildi:
 
"Yarışmada daha önce herhangi bir yerde kullanılmış veya ikinci bir şahsa ait eserler kabul edilmeyecektir. Yarışma için eserlerin en geç 19 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar CD'ye kopyalanmış olarak Dicle EDAŞ'ın Diyarbakır'daki merkezinde bulunan Medya İletişim Birimi'ne iletilmesi gerekmektedir. Diğer illerdeki yarışmacılar eserlerini diclemedya@dicleedas.com.tr adresine e-mail olarak atabileceklerdir. Yarışmaya katılacak eserlerin değerlendirmesini, konusunda uzman kişilerden kurulacak yarışma jürisi yapacak ve yarışma için gönderilen eserlerin kullanım hakkı Dicle EDAŞ'ın olacaktır. Yarışmanın sonucu Enerji Tasarrufu Haftası'nda açıklanacak, hak sahiplerine düzenlenecek törenle ödülleri verilecek."
 
Açıklamada, yarışmada profesyonel dalda birinciliğe layık görülecek eser sahibine profesyonel bir fotoğraf makinesi, amatör dalda birinci seçilecek eserin sahibine ise ödül olarak bir akıllı telefon verileceği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT