1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ'ta yangın tatbikatı
DEDAŞ'ta yangın tatbikatı

DEDAŞ'ta yangın tatbikatı

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) personeline, olası bir yangın sırasında nasıl müdahale edileceğine ilişkin olarak itfaiye ekipleri tarafından eğitim verildi.

A+A-

DEDAŞ, muhtemel bir yangın sırasında neler yapılabileceği ile ilgili olarak, kurumda çalışan personele eğitim verilmesi hususunda Kayapınar İtfaiye Amirliği'nden destek istedi.

Bunun üzerine, İtfaiye Amiri Mehmet Firik yönetimindeki bir itfaiye ekibi merkez Kayapınar ilçesinde bulunan DEDAŞ kampüsüne gelerek, yaşanabilecek bir yangına nasıl müdahale edilebileceği ile ilgili personeli bilgilendirdi. Teorik olarak yapılan anlatımların ardından, yangın tatbikatı da gerçekleştirildi. Tatbikat sırasında yanan bir mutfak tüpüne personel, yangın tüpleri ile müdahale ederek çıkan yangını söndürdü. DEDAŞ personellerinin, tatbikatta genel olarak başarılı oldukları dikkat çekti.
İlgililer, bu tarz tatbikatların belli bir plan çerçevesinde dönem dönem yapıldığını, yangın tatbikatının da bunun bir parçası olduğunu bildirdi.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT