1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ'a son fırsat talebi
DEDAŞ'a son fırsat talebi

DEDAŞ'a son fırsat talebi

DEDAŞ tarafından başlatılan kampanyanın dün son gün olması nedeniyle yurttaşlar, faturalarını yatırabilmek için DEDAŞ'a akın etti.

A+A-
Bugüne kadar maddi imkânsızlıklar nedeniyle başlatılan kampanyadan faydalanamayan birçok esnaf ve yurttaş DEDAŞ'tan kampanya süresini son bir kez daha uzatmasını istedi
 
Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) tarafından başlatılan “peşin öde faiz ödeme” kampanyasının son gününde veznelerde yoğunluk yaşandı. DEDAŞ'ın önünde faturalarını yatırmak isteyen yurttaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Faturalarını yatırmak için adeta bir birleri ile yarışan yurttaşlar, DEDAŞ'tan kampanya süresinin uzatmasını talep etti.
 
'Yurttaşa yeni yıl hediyesi olur'
 
Konuya ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunan Ahmet Kandemir (35) adlı yurttaş, maddi imkansızlıklar nedeniyle bugüne kadar kampanyadan faydalanamadığını belirterek, DEDAŞ'tan kampanya süresini son bir kez daha uzatmasını istedi. Kandemir, “DEDAŞ'ın yapmış olduğu kampanyadan faydalanmak istiyorum. Ancak şimdiye kadar maddi sıkıntılardan dolayı borcumuzu kapatamadık. Öğrendik ki bugün (dün) son günmüş. Ancak aşırı yoğunluktan dolayı faturalarımı yatıramadım. DEDAŞ'tan başlatmış oldukları bu güzel kampanyayı bir kez daha uzatarak, yurttaşlara bir yeni yıl hediyesi vermesini diliyorum” dedi.
 
'Süre uzatılırsa DEDAŞ'ta karlı çıkar'
 
Murat Soydaş (28) ise, “İş yerime ait olan borçlarımı ödeyebilmek için sabahtandır burada sıradayım. Çok kalabalık olduğu için borçlarımı ödeyemedim. DEDAŞ tarafından başlatılan kampanyaya aşırı ilgi olduğu belli. Bunun için DEDAŞ yetkililerinden yapmış oldukları kampanyada bunu dikkate alarak sure uzatmaya gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sure uzatma gerçekleşirse bundan hem yurttaşın hem de DEDAŞ'ın karlı çıkacağını düşünüyorum” diye konuştu.
 
'Bu güzel kampanya devam etmeli'
 
Süleyman Bozkurt (42) da, “Yeni DEDAŞ yönetiminin yönetime gelmesiyle yapmış oldukları kampanyaları çok önemli buluyorum. Bu faiz affı kampanyasıyla yurttaşın sırtından çok büyük bir yük kalktı. Ancak birçok yurttaş ve esnaf yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle borçlarını ödeyemediğini biliyorum. Onun için DEDAŞ yapmış olduğu bu güzel kampanyaya son bir kez daha süre uzatarak devam etmesini istiyorum” dedi.
 
'Kimse borçlu kalmak istemez'
 
Geçmiş dönemlere ait borçlarından biran önce kurtulmak istediğini ancak şuan için parası olmadığı için faiz affından yararlanamadığını dile getiren Cihan Korlu (32) ise, “Ben ayda 850 TL'ye çalışan bir işçiyim. Geçmiş döneme ait birikmiş yaklaşık bin 200 TL borcum var. Bu borcumu biran önce ödeyip kurtulmak istiyorum. Ama ne yazık ki param olmadığı için ödeyemiyorum. DEDAŞ yetkililerinden benim gibi mağdur durumda olan insanlara bir fırsat daha tanımasını istiyorum. Bu fırsat bir daha tanınırsa ne yapıp edip borcumu ödeyeceğim. Kimse borçlu kalmak istemez. Yarın öbür gün DEDAŞ ekipleri gelip elektriklerimizi kesse ne yapacağız bilmiyorum. Onun için bu tür mağduriyetlerin yaşanmaması için yetkililere sesleniyorum; lütfen süre uzatma konusunu bir daha gözden geçirin” diye konuştu.
 
'Kampanyadan haberim yoktu'
 
DEDAŞ'ın yapmış olduğu kampanyayı bugüne kadar duymadığını ve duyar duymaz borcunu ödemeye geldiğini dile getiren İsmet Çetinay (73), şunları kaydetti:
 
“Ben işçi emeklisi biriyim. Benimde her kes gibi DEDAŞ'a elektrik borcum var. Bugüne kadar geçim sıkıntısı nedeniyle borçlarımı ödeyemedim. Dün sabah DEDAŞ'ın yaklaşık 6 aydır bir kampanya başlattığını öğrendim. Daha önceden böyle bir kampanyadan haberim yoktu. Onun için gelip borcumu ödemedim. Konudan haberim olduğu gibi DEDAŞ'a geldim ancak çok karabalık olduğu için bekleyemedim. Bende nefes darlığı var. Kalabalık ortamlarda kalamıyorum. Onun için borcumu ödemeden geri döndüm. Ben şahsım olarak DEDAŞ yetkililerinden rica ediyorum. Benim gibi bu konuyu duymayan çok sayıda yurttaş var. Onların da mağdur olmaması için yapmış oldukları kampanyayı uzatmalarını istiyorum. 2014 yılına onlarla beraber yeni bir sayfa açmak istiyorum.”

HABERE YORUM KAT