1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ'a isyan ettiler
DEDAŞ'a isyan ettiler

DEDAŞ'a isyan ettiler

Hani'de vatandaşlar elektrik kesintileri ve fahiş faturalar nedeniyle DEDAŞ'a isyan etti. İlçede sözde kaçak elektrik kontrolü için gelen ekibi halk engellemek istedi. Polis kalabalığa müdahale etti.

A+A-
Hani İlçesi'ne kaçak elektrik kontrolü için gelen DEDAŞ görevlilerine toplanan kalabalık tepki gösterdi. DEDAŞ görevlilerini ilçeye sokmayan kalabalığa polis ekipleri, biber gaz ve tazyikli su ile müdahale etti.
 
KESİNTİLER BIKTIRDI
 
Elektriklerin sık sık kesilmesine tepki gösteren Hani sakinleri, bugün kaçak kontrolü için DEDAŞ görevlilerinin geleceğini öğrenince, ilçe girişinde toplanmaya başladı. Sabah saatlerinde ilçeye gelen DEDAŞ görevlilerine, burada toplananlar büyük tepki gösterdi. Kış mevsiminde elektriklerin sık sık kesildiğini, elektronik malzemelerin tamamının yandığını ya da arızalandığını belirten kalabalıktakiler, tüm bu olumsuzluklardan DEDAŞ'ı sorumlu tuttu.
 
RASGELE KESİLEN CEZA
 
DEDAŞ görevlilerinin kaçak kontrolü yapmalarına izin vermeyeceklerini belirten kalabalıktakiler, saat kontrolü yapılmadan, rastgele abonelere ceza kesildiğini savundu. DEDAŞ görevlilerini ilçeye sokmayan kalabalığa, dağılmaları yönünde uyarı yapan polis, tepkiler sürünce tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Ortalık bir anda gaz bulutuyla kaplanınca olumsuz etkilenen esnaf, kepenklerini kapattı.
 
POLİS MÜDAHALE EDİNCE
 
Hani İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, Merkez Park karşısında toplanan kalabalığın yanına giderek, onlara bir süre görüştü. Yıldız, "Bakın ben şimdi sizin içinizdeyim. Sizinle konuşmak, yaşanan tatsız olayı yatıştırmak için burdayım. Sizlerden rica ediyorum, olay çıkmasın" dedi. 
 
Yapılan görüşmeden sonra şirket yetkilileri, ilçe merkezine girmeden, polis kontrolü altında ilçeyi terk etti. Toplanan halk ve esnaf ilçe kaymakamı ile de görüşeceklerini, ilçede her gece ve gündüz elektrik kesintilerine de bir an önce son verilmesini isteyeceklerini söyleyerek, olaysız dağıldı.

HABERE YORUM KAT