1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ yüzünden evlerine hırsız giriyor
DEDAŞ yüzünden evlerine hırsız giriyor

DEDAŞ yüzünden evlerine hırsız giriyor

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Cumhuriyet mahallesinde DEDAŞ'a ait ve yıllardır kullanılmayan elektrik direkleri nedeniyle mahalleli tedirgin. Zira, evler arasında bulunan direkler hırsızlar için adeta daveti çıkarıyor.

A+A-

Diyarbakır'ın Merkez Yenişehir İlçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi Seyrantepe semtinde DEDAŞ'a ait elektrik direkleri nedeniyle onlarca hırsızlık olayı yaşandı.

Mahalleli, yıllardır kullanılmayan ve mahallelerinden de kaldırılmayan direkler nedeniyle mağdur oluyor. Onlarca hırsızlık olayının yaşandığı mahallede, Mahalleli, direklerin kaldırılması için DEDAŞ'a onlarca dilekçe ile başvurmuş ancak bu dilekçelere yıllardır cevap ta verilmiyor.

Direkleri derhal kaldırın

Mahalleli Recep Küçüker, yıllardır direklerin kaldırılması için dilekçe verdiklerini ancak dilekçelerinin karşılık bulmadığını ve direklerin kaldırılmadığını belirterek, “DEDAŞ adeta bizi takmıyor. Hemen hemen bütün aileler ayrı ayrı dilekçe yazarak kullanılmayan direklerin kaldırılmasını istedik. Evlerimizin güvenliği bu direkler nedeniyle sağlanamıyor, zira direkleri tırmanan hırsızlar evin içine bile girebiliyor. Bütün yetkililere sesleniyorum; bu kullanılmayan direkleri bir an önce buradan kaldırın, yoksa meydana gelecek hırsızlık olaylarının sorumlusu ve ortağı olursunuz” dedi.

Çocuklar için ciddi tehlike

Cumhuriyet Mahallesi 415 sokakta bulunan direğin bitişiğindeki evde ikamet ettiğini anlatan Telli Kaya ise, direkler nedeniyle sokakta oynayan çocuklarının ciddi sağlık sorunları yaşadığını belirterek, “Çocuklarımız kullanılmayan direklere tırmanıyor. Kimi zaman bu direklerden düşerek yaralanıyorlar. Kol ve bacaklarını kırıyorlar. Geçtiğimiz aylarda komşumuzun çocuğu düşerek ayağını kırdı. Lütfen bu direkleri bir an önce kaldırsınlar” diye konuştu.

'Gelip bakacağız' diyenler gelip bakmıyor

Cumhuriyet Mahallesi 416 sokakta ikamet eden Halime Aslan da, evlerine hırsızların rahat bir şekilde girebileceğini, birkaç teşebbüslerinin bile olduğunu belirterek, “Direği tırmanır tırmanmaz hırsızlar evin içine girebiliyor. Yıllar önce yapılmış ancak yıllardır değiştirilen ve kullanılmayan direkler çok ciddi tehlikedir. Dilekçe verdik ancak gelip bakan bile olmadı. Kimse bizim dilekçemizi bile kabul etmiyor. Hep gelip bakacağız diyorlar ancak gelip bakan yok” diye konuştu.

Mahalleli, sıkıntılarının giderilmemesi durumunda veya direklerle alakalı bir olumsuzlukta direklerin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ettiler.

 

(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT