1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ yine karıştı!
DEDAŞ yine karıştı!

DEDAŞ yine karıştı!

Elektrik kesintileri ve rekor düzeydeki kaçak oranıyla gündeme gelen DEDAŞ'ta yine karıştı. İl Müdürü ve Yardımcıları değişirken, yeni atamalar yapıldı.

A+A-
DEDAŞ Diyarbakır İl ve Bölge Müdürlüğü yine karıştı. İl Müdürü ve Yardımcıları değişirken, yeni atamalar yapıldı.Siyasilerin müdahalesi sonucu iki kez görevden alınan ancak mahkeme kararıyla bu göreve iade edilen DEDAŞ İl Müdürü Nihat Nurbaki, bir kez daha görevden alındı. Nurbaki bu kez açığa alınmak yerine başka bir göreve atandı.
 
NURBAKİ KIZAĞA ÇEKİLDİ                                                                
 
Uzun yıllardır DEDAŞ İl Müdürlüğü görevini yürüten Nurbaki, DEDAŞ bünyesinde kurulan yeni birim olan Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş'nin bölge müdür yardımcısı görevine getirildi. Bu görev yasal olarak DEDAŞ İl Müdürü'nün üstü sayılsa bile bu karar 'Nurbaki siyasiler tarafından kızağa çekildi' şeklinde yorumlandı.
 
YENİ İL MÜDÜRÜ DE MARAŞ'TAN !
 
Siyasilerin müdahalesiyle gerçekleştiği bildirilen DEDAŞ'taki revizyonda boşalan İl Müdürlüğü görevine ise Kahramanmaraş İl Müdürü Sinan Şavata atandı. Daha önce de TEİAŞ Bölge Müdürü Muharrem Kalkan da TEDAŞ Kahramanmaraş müdürlüğünden Diyarbakır'daki görevine atanmıştı.
 
MÜDÜR YARDIMCILARI DEĞİŞTİ
 
Öte yandan, İl Müdür yardımcıları da değiştirildi. Genel Müdürlüğün resmi yazısına göre Ahet Fırat İl Müdür Yardımcılığı görevinden alınarak yerine Zeynel Tuğrul getirildi. Dicle EDAŞ Şirket Müdür Yardımcısı Sait Altun'da görevden alınan isimler arasında yer aldı. Altun'dan boşalan Şirket Müdür Yardımcılığı görevine ise İbrahim Gürbüz atandı.
 
DEDAŞ'TAKİ REVİZYON
 
Politize olan kurumların başında gelen DEDAŞ'teki son dakika değişikliği Kurum içerisinde şok etkisi yaratırken, önümüzdeki günlerde farklı tartışmaların olabileceği ifade edildi. Bu arada değişikliğin, özellikle son dönemlerde sıkça yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili etkisinin ne olacağı merak ediliyor.