1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ üç dilde çağrı merkezi kurdu
DEDAŞ üç dilde çağrı merkezi kurdu

DEDAŞ üç dilde çağrı merkezi kurdu

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) bünyesinde hizmete giren Alo DEDAŞ Çağrı Merkezi'nin, 7 gün 24 saat abonelere Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe ve Zazaca olarak da hizmet sunacağı belirtildi.

A+A-

DEDAŞ, hizmette kaliteye yönelik dev bir girişime daha imza attı.

Hizmet kalitesinin tüketiciler tarafından daha iyi takip edilebilmesi ve yaşanan sorunların anında değerlendirilerek çözülebilmesi için '4448086 Alo Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Çağrı Merkezi', hizmete açıldı. Özellikle elektrik kesintileri esnasında abonelerin sorunlarını çözebilmeleri noktasında büyük bir rahatlama sağlayacak olan DEDAŞ Çağrı Merkezi, kuruluş çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'taki abonelere hizmet vermeye başladı. Elli kişilik personel ile hizmet vermeye başlayan Çağrı Merkezi, 7 gün 24 saat abonelere Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe ve Zazaca olarak da hizmet sunacak. İleriki süreçte çağrı merkezi, bu üç dilin yanında Arapça olarak da hizmet verecek.

Yılın ikinci yarısında, bölgedeki istihdama da katkı sağlanması amacıyla merkezde çalışan personel sayısının 100 kişiye çıkarılacağı belirtildi.

Gelişmiş bir teknolojiyle kesintisiz hizmet verecek olan çağrı merkezinin, her zaman ulaşılabilir olma özelliği de taşıyacağı bildirildi. Böylece her türlü arıza ve başvurunun tek bir numara ile ilgili birimlere kolayca iletileceği ve çözüme yönelik çalışmalar ile sonuçların aboneler tarafından rahatlıkla takip edilebileceği açıklandı.

'Kaliteli ve güvenilir hizmet herkesin hakkıdır' sloganıyla hizmet sunulacak merkezin Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'taki tüm abonelere hizmet vereceği bildirildi. Çağrı merkezinin sayesinde, bu illerdeki abonelerin iletecekleri tüm sorunların anında giderilmesinin sağlanacağının amaçlandığı belirtildi.


(SI-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT