1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dedaş kaçak elektiriği önlemek için toplandı
Dedaş kaçak elektiriği önlemek için toplandı

Dedaş kaçak elektiriği önlemek için toplandı

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Diyarbakır İl Müdürü Nihat Nurbaki, tüm ilçe şefleriyle Çermik'te bir araya gelerek toplantı yaptı.

A+A-

Çermik DEDAŞ ilçe şefliğinden Şef Bekir Dalkılıç karşıladı. Daha sonra İl Müdürü Nurbaki ve İl Müdür Yardımcı Nuri İsmailoğulları, Çermik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda Diyarbakır ilçeleri DEDAŞ şefleriyle aylık toplantısını yaptı. DEDAŞ İl Müdürü Nihat Nurbaki, her ay ilçe şefleriyle aylık toplantı yapmak amacıyla bir ilçede bir araya geldiklerini belirterek, bu ayki toplantıyı Çermik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirdiklerini belirtti.

Nurbaki, “DEDAŞ şefleriyle toplanmamızın amacı, elektrik tahakkuk ve tahsilatını arttırmak, kaçak elektriği önlemek için yapılacak çalışmaları değerlendireceğiz. İlçe şefi 3 aylık süre zarfında ilçelerinde elektrik tahakkuk ve tahsilatında artışın yanı sıra kayıp ve kaçak elektriğin önlenmesinde bir aşama kaydetmeyen ilçe DEDAŞ şefi hakkında işlem yapıyoruz. Çermik'te geçen yıl başlatılan elektrik nakil hatlarının yer altında alınması çalışmasının yüzde 63 oranında tamamlandı, ödenek gelmesi durumunda kalan kısmıda tamamlayacağız” dedi.

DEDAŞ İl Müdürü Nihat Nurbaki, Diyarbakır ilçeleri arasında en fazla elektrik tahsilatı yapan ve en az kaçak elektrik kullanımı olan ilçenin Çermik olduğunu, bu konuda duyarlı davranan ilçe halkına ve Çermik DEDAŞ Şefi Bekir Dalkılıç'a teşekkür ettiğini söyledi. DEDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Nihat Nurbaki ve İl Müdür Yardımcısı Nuri İsmailoğlulları ile Çermik İlçe DEDAŞ Şefi Bekir Dalkılıç toplantının ardından İlçe Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz'ı da makamında ziyaret etti. İl Müdürü Nurbaki, DEDAŞ olarak Çermik'te yapılan çalışmalar hakkında ilçe Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz'a bilgi verdi.