1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ fotoğraf yarışması ödülü verildi
DEDAŞ fotoğraf yarışması ödülü verildi

DEDAŞ fotoğraf yarışması ödülü verildi

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından Enerji Haftası nedeniyle düzenlenen fotoğraf yarışmasına amatör dalda katılan ve 'Tasarruf ediyorum, çevreyi koruyorum' isimli eseri ile birinciliği kazanan Mehmet Ali Demir, ödülünü törenle aldı.

A+A-
Mardin il müdürlüğünde düzenlenen törene DEDAŞ İl Müdürü Tekin Türk, kurum yöneticileri ve yarışmayı kazanan Mehmet Ali Demir katıldı.
 
Yarışmada ödül olarak kazandığı akıllı cep telefonunu İl Müdürü Türk'ün elinden alan Demir, asıl mesleğinin öğretmenlik olduğunu ifade etti. Demir, “Bir eğitimci olarak, yeni yetişmekte olan nesillere enerji tasarrufu bilincini aşılamak gerektiğini düşünüyorum. Öğrencilerime de her fırsatta enerji tasarrufunun önemini anlatıp, onları bu konuda bilinçlendiriyorum. Zaten öğrencilerimle birlikte hazırladığımız mizansen ile yarışmaya katıldım. Başarı, benim olduğu kadar, onlarındır” dedi.
 
DEDAŞ İl Müdürü Tekin Türk ise, Demir'i başarısından dolayı kutladı. Türk, “Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle kurumumuz tarafından düzenlenen bu yarışmanın, bölge insanındaki enerjiyi daha tasarruflu kullanma bilincini geliştirme anlamında katkı sunacağına inanıyorum. Bu sebeple 50 kadar öğrenciye çektiği fotoğrafta yer vererek, onların enerji tasarrufu konusunda bilgilendirilmelerine katkıda bulunduğu için yarışmacımıza ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT