1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ çocuklara enerji tasarrufunu öğretiyor
DEDAŞ çocuklara enerji tasarrufunu öğretiyor

DEDAŞ çocuklara enerji tasarrufunu öğretiyor

DİYARBAKIR- Kayıt dışı elektrik kullanımının en yüksek olduğu Güneydoğu illerine enerji dağıtan Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Diyarbakır İl Müdürlüğü, bu durumu önleyebilmek için ilköğretim okullarında okuyan öğrencilere yönelik eğitici ça

A+A-

Bu çalışmalarda 'Enerji İsrafına Son' sloganında yer alan kelimelerin baş harflerinden oluşan 'ENİS' karakterinin öne çıktığı bildirildi.

DEDAŞ İl Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Enerji İsrafına Son' isimli kampanya süresince, merkez Bağlar ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı ilköğretim okullarına 500 afiş asılırken, 5 bin de broşür dağıtıldı.

Başlatılan 'Enerji Tasarrufu' projesi için daha önce imamlardan cemaatlerini bilgilendirmeleri için yardım isteyen DEDAŞ İl Müdürü Sıtkı Çolak, kampanyanın diğer ayağını ilköğretim çocuklarının enerji tasarrufu ve kaçak elektrik kullanımının zararları konusunda eğitilmelerinin oluşturduğunu söyledi.

Bunun için Bağlar ilçesindeki okullara eğitici içeriğe sahip 500 afiş asıldığını da belirten Çolak, öğrencilere ise 'Enerji İsrafına Son' sloganında yer alan kelimelerin baş harflerinden oluşan 'ENİS' karakterinin öne çıktığı 5 bin el ilanı dağıtıldığını bildirdi.

Enerji Tasarrufu Kampanyası ile ilgili konuşan DEDAŞ İl Müdürü Sıtkı Çolak, ''Enerji tasarrufu ve kaçak elektrik kullanımı ile ilgili çocuklara yönelik eğitim çalışmalarımıza, eğitimcilerin de destek verdiğini görmekten mutluluk duyduk. Evlerde enerji tasarrufu ve kaçak elektrik kullanımı ile ilgili çocukların çok şeyler yapabileceğine inanıyoruz. Evlerde çocukların rolünün bilincinde olarak bu çalışmayı başlattık.

Bu çerçevede, halkla ilişkiler uzmanlarımız okullardaki öğrenci çocuklarımıza enerjiyi kullanırken nasıl tasarruf edilebileceğini ve kaçak elektrik kullanmanın ne tür zararlara yol açabileceğini anlatacak. Bu konularda bilinçlenen çocuklar da öncelikle aile fertlerine, sonra da çevrelerindekilere bu bilinci aşılayacaktır. Kampanyayı Bölge Tahakkuk Müdürü Abdülkadir Korkmaz, Halkla İlişkiler Uzmanı Esra Arslan ve Yönetim Destek Hizmetleri Uzmanı Cihat Biçen ile yürütüyoruz. Çalışmalarımız önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında da sürecek'' dedi.

(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT