1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ alacağını istiyor
DEDAŞ alacağını istiyor

DEDAŞ alacağını istiyor

DİYARBAKIR- Köy içme sularına ait elektrik borçlarının ödenmesine ilişkin Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) yetkilileri ile köy muhtarları arasında Şırnak'ın İdil ilçesinde bir toplantı düzenlendi.

A+A-

Bir okulda gerçekleştirilen toplantıya köy muhtarının yanı sıra DEDAŞ İl Müdürü Rıza Oğlak, DEPSAŞ İl Müdürlü Coşkun Tezel, İdil İşletme Şefi İsmail Şiren Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Nasrettin Kaya ile Belediye Başkan Vekili ve İlçe Jandarma Komutanı katıldı.

Ödenmeyen köy içme suyuna ait elektrik borçlarının nasıl ödenebileceğinin tartışıldığı toplantıda, DEDAŞ yetkilileri, elektrik borcunun ödenmesi gerektiğine dikkat çekti. Bunun üzerine bazı muhtarlar, ödenmediği için biriken elektrik borcunun yüksek olmasını şikayet ederek, “Su pompajı ile ilgili gelen ve ödenmediği için biriken elektrik borcunu köy sakinlerinden toplamakta zorlanıyoruz. Bu yüzden, en doğrusunun her eve ayrı su sayaç takılması olduğunu düşünüyoruz. Böylece her evin kullandığı suya göre pompajdan doğan elektrik parasını da daha rahat toplayabiliriz” dedi.

DEDAŞ yetkilileri ise, bu önerinin ancak eski borçlar temizlendikten sonra hayata geçirilebileceğini bildirdi.
Toplantı, tarafların görüş ve önerilerini dile getirmesi ve bu konularda gerçekleşen tartışmaların ardından tamamlandı.


(YRT-AŞ-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT