1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEDAŞ 3 dilli çağrı merkezi kurdu
DEDAŞ 3 dilli çağrı merkezi kurdu

DEDAŞ 3 dilli çağrı merkezi kurdu

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), sorumluluk bölgesinde bulunan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'taki abonelerinin arıza, abonelik işlemleri ve benzeri sorunlarını en kısa sürede, geri dönüş sağlayarak çözmek

A+A-
DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel'in de katılacağı açılış töreni ile hizmete girecek olan çağrı merkezinin bölgedeki vatandaşlara daha rahat hizmet verebilmesi için 3 ayrı dilde gelen çağrıları yanıtlayacağı belirtildi.
 
DEDAŞ, hizmette kaliteye yönelik dev bir girişime daha imza attı. Hizmet kalitesinin tüketiciler tarafından daha iyi takip edilebilmesi ve yaşanan sorunların anında değerlendirilerek çözülebilmesi için kurulması planlanan çağrı merkezindeki çalışmalar tamamlandı. Özellikle elektrik kesintileri esnasında abonelerin sorunlarını çözebilmeleri noktasında büyük bir rahatlama sağlayacak olan DEDAŞ Çağrı Merkezi, kuruluş çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'taki abonelere hizmet vermeye başladı. 50 kişilik personel ile hizmet vermeye başlayan çağrı merkezinin, 7 gün 24 saat abonelere Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe ve Zazaca olarak da hizmet sunacağı bildirildi. İleriki süreçte çağrı merkezinin, bu üç dilin yanında Arapça olarak da hizmet vereceği kaydedildi.
 
Yılın ikinci yarısında, bölgedeki istihdama da katkı sağlanması amacıyla merkezde çalışan personel sayısının 100 kişiye çıkarılacağının hedeflendiği belirtildi. Gelişmiş bir teknolojiyle kesintisiz hizmet verecek olan çağrı merkezinin, her zaman ulaşılabilir olma özelliği de taşıyacağı bildirildi. Böylece her türlü arıza ve başvuru tek bir numara ile ilgili birimlere kolayca iletilecek, çözüme yönelik çalışmalar ile sonuçlar aboneler tarafından rahatlıkla takip edilebilecek.
 
DEDAŞ'ın 'Kaliteli ve güvenilir hizmet herkesin hakkıdır' sloganıyla hizmet sunmak için açtığı çağrı
merkezinin Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'taki tüm abonelere hizmet vereceği bildirildi. Çağrı merkezi sayesinde, bu illerdeki abonelerin iletecekleri tüm sorunların anında giderilmesinin hedeflendiği açıklandı.
 
(AKK-Y)
 
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT