1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dedaş, gecikmiş elektrik borcu faizlerini affediyor
Dedaş, gecikmiş elektrik borcu faizlerini affediyor

Dedaş, gecikmiş elektrik borcu faizlerini affediyor

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi(DEDAŞ) ortak girişim grubu tarafından devralındığını duyurdu.

A+A-

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi(DEDAŞ) ortak girişim grubu tarafından devralındığını duyurdu. Müşterilerle yeni bir başlangıç yapılmak istendiği belirtilen açıklamada, ay sonuna kadar elektrik borcunu ödeyenlerden gecikme faizi alınmayacağı müjdelendi.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerimizdeki elektrik dağıtım ve perakende satış hizmetleri Dicle EDAŞ ve Dicle EPSAŞ şirketleri tarafından yürütüleceği belirtildi.

Abonelerle yeni bir başlangıç yapmak ve daha kaliteli bir hizmet sunmak amacıyla önemli çalışmalar yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Elektrik abonelerimizin Şirketimize devrolan eski borçlarına ait anaparanın peşin ödenmesi kaydıyla 31.07.2013 tarihine kadar gecikme faizleri affedilecektir. Aksi halde ödenmemiş borçların tahsili amacıyla borçlu abonelerin elektrikleri kesilerek icra yoluyla tahsili yapılacaktır. Borçlu abonelerin mağdur olmaması için birikmiş elektrik borçlarını faizsiz ödeyerek bu imkandan faydalanmaları menfaatlerine olacaktır."

HABERE YORUM KAT