1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH'tan bir hizmet daha
DEAH'tan bir hizmet daha

DEAH'tan bir hizmet daha

Personele ve gece refakatçilerine çorba ikramı.

A+A-

Diyarbakır ve Bölgemizin yanısıra ülkemizin Batı kesimlerinden gelen çok sayıda hastaya sağlık hizmeti sunan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi (DEAH), hizmet yelpazesini her geçen gün genişletiyor.

Modern tıbbın son model cihazlarının kullanıldığı, hasta memuniyetinin hedeflendiği Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Alanında deneyimli doktor ve hastane kadrosuyla, hizmetler zincirine bir halka daha ekledi.
Her gün binlerce hastanın poliklinik hizmeti aldığı, A'dan Z'ye bütün branşlarda ameliyat yapılabilen ve Ortadoğu'nün sağlık üssü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bir çok hastaneye örnek olacak bir projeyi daha hayata geçirdi.

Konuyla igili olarak Açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, şunları söyledi:

'PERSONELE VE GECE REFAKATÇİLERİNE ÇORBA SERVİSİ'

'Her konuda hasta memnuniyetini göz önünde bulunduran hastanemiz; Gece vardiyasında çalışan personelimize ve yatan hastalarımıza refakat eden hasta yakınlarına ve Gece acile gelen hasta yakınları ve Genel yoğun bakımda yatan hasta yakınlarınada gece yarısı çorba servisi yapılmakta.
Daha önce koridorlarda sıra bekleyen hasta ve hasta yakınlarına ücretsiz içecek servisi ile gündeme gelen hastanemiz, bu kez refakatçiler için çorba servisine başladı. Hastanemiz tarafından, yatan hastalarımızı yalnız bırakmayan refakatçilerine gece saat 22:00-24:00 saatleri Arasında çorba ikramı yapılıyor'.

KURTOĞLU, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Hastane bünyesinde sunulmaya başlanan hizmeti yerinde görmek ve hasta yakınlarının hizmet ile ilgili görüş ve önerilerini dinlemek üzere, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Hacı Can, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mehmet Karakaş ve Müdür Yardımcısı Hüseyin Aslan eşliğinde, gece geç saatlerde yemekhaneye gelen Genel Sekreter Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, gelen olumlu tepkilerden memnun bir hayli kaldı.

KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, 'gece çorba dağıtımı hizmetinin' hasta refakatçileri için çok güzel ve anlamlı bir hizmet olduğunu' belirterek, olanaklarımız doğrultusunda bu tür hizmetlerin çeşitliliğini artırmaya gayret göstereceğiz. Hastanemizin yatan hasta servislerinde ücretsiz olarak yapılan sıcak çorba servisi hasta yakınlarından yoğun ilgi gördü. Zaten bizim amacımız da başta hastalarımız olmak üzere, hasta yakınları ve refakatçilerine maksimum hizmet sunabilmek' şeklinde konuştu.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT