1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH'ta Hemşireler günü kutlandı
DEAH'ta Hemşireler günü kutlandı

DEAH'ta Hemşireler günü kutlandı

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi “Dünya Hemşireler Günü” etkinliği düzenledi. Özveri ile çalışan hemşireler ve ebeler doyasıya eğlendi.

A+A-

Her yıl 12-18 Mayıs Hemşire Haftası olarak kutlanıyor. Bu kapsamda Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemşireler Günü vesilesiyle Tepe Şehir Cafe' de etkinlik düzenledi. Etkinlikte hemşirelik mesleğinin önemi vurgulandı. Hemşirelerin eve ebelerin gayretli çalışmalarından ötürü Mali hizmetler Başkanı Z. Abidin TOPRAK tarafından tüm hemşireler adına, hastanede görev yapan tüm süpervizörlere birer teşekkür belgesi takdim edildi.

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muhammet Güzel Kurtoğlu şehir dışında olduğu için etkinliğe katılamazken, mesaj göndererek bu özel gün ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi. “ Hemşireler ve Ebelerimiz  sağlık sektörünün vazgeçilmez çalışanlarıdır. İnsanlar yardıma en fazla ihtiyaç duydukları anlarda canlarını hemşirelerimize ve Ebelerimize  emanet etmektedir. Şefkat perisi olarak canla başla insanlığın ve insan sağlığının önemini kavrayan, başarılı ve halka hizmeti kendine görev edinmiş, hastaları önemseyen ve hasta haklarına önemle riayet eden değerli hemşirelerimizin ,Ebelerimizin gününü kutlayarak başarılarının devamını diliyorum.”

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Ekinci Gözen hemşireliğin kutsal bir meslek olduğunu belirterek şunları kaydetti: “ Bu meslekte özveri ile çalışan saygıdeğer meslek arkadaşlarımın hemşireler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan diğer sağlıkçı arkadaşlarıma da teşekkürlerimi sunuyorum.”

İnsan sağlığı için gece gündüz demeden çalışan fedakâr hemşireler, Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halay çekti.
 

HABERE YORUM KAT