1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH'ta çalışmalar hız kesmiyor
DEAH'ta çalışmalar hız kesmiyor

DEAH'ta çalışmalar hız kesmiyor

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaların daha rahat koşullarda tedavi görebilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

A+A-

Günde ortalama 4.500 hastaya hizmet veren hastanede drenaj çalışmalarından tutun, yağmur ve kar koşullarında bozulan asfalt yollara kadar yenileme ve yapım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bölgenin en büyük hastanesi konumunda olan ve yurt dışından bile tedavi olmak amacıyla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuruların olduğu günlük yaklaşık olarak 4,500 hasta, (hasta, hasta yakınları ve personel ile birlikte) toplam 15 000 bin kişiye hizmet verilmektedir.

Hastalar VIP konforlu odalarda tedavi görmektedirler. Hastaların tedavi gördüğü hastanede tüm her şey düşünülmüş.

Genel Sekreter Doç. Dr. İbrahim Uygun'un göreve gelmesinin ardından ayrı bir hava kazanan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hizmet kalitesi arttı. Başta hastane çevresinde oluşan çukurlar ve çamurlar için yapılan asfalt çalışmaları sonrasında ise çalışmayan asansörlerin faaliyete geçmesi hastaları memnun etti.

Kaliteli hizmet anlayışının hüküm sürdüğü hastanede bodrum katı yenilenerek hizmet birimlerine tahsis edildi. Hastane çevresindeki peyzaj projeleri ise kısa bir sürede tamamlanarak hastane yeni ve kullanışlı bir hale geleceği ifade edilmektedir.

Tek amaçlarının halka hizmet olduğunu ve halkın memnuniyeti adına çalışmalar yaptıklarını dile getiren Doç. Dr. İbrahim Uygun, “Göreve geldiğimiz günden bu yana canla başla halkımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. Hastanelerimizde bir gün içerisinde onlarca başarılı ameliyat yapılıyor. Yüzlerce hastamız sağlığına kavuşuyor. Bunlar bizi oldukça memnun ediyor. Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyeti bizler için önem arz etmektedir.

Hastalarımız için tedavinin yanı sıra daha ferah bir ortamda bulunmaları için hastanemizin peyzaj çalışmalarını hızlandırdık. Hastanemizi çamur esaretinden kurtarmak adına kendi imkânlarımızla asfalt çalışmalarımızı tamamladık” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT