1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH'ta asansör sorunu çözülüyor.
DEAH'ta asansör sorunu çözülüyor.

DEAH'ta asansör sorunu çözülüyor.

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamaya göre Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çalışmayan asansörlerin tamamının yakın bir zaman içerisinde faaliyete geçeceği bildirildi.

A+A-

Edinilen bilgiye göre Kayapınar Belediyesi tarafından projeye uygun yapılmadığı için geçtiğimiz günlerde mühürlenen Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki 21 asansörün kullanıma hazır hale gelmesi için ihaleye verildi ve asansörlerin yakın bir zaman içerisinde tekrardan faaliyette olacağı öğrenildi.

Asansörlerin yakın bir tarihte tekrar faaliyete geçeceğini müjdeleyen ve konuyla ilgili bir açıklama Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreteri Doç. Dr Muhammed Güzel Kurtoğlu, “Asansörlerin bakımı ve onarımı için ihale açtık. En kısa zamanda asansörler çalışır duruma gelecek. İster istemez bazı aksaklıklar oluyor, bu aksaklıklar çözülmeyecek diye bir şey diyemeyiz. Kanuni prosödüre uygun bir takım işlemler yapılmaktadır. Hasta ve hasta yakınlarını mağdur etmemek için elimizden geleni yapıyoruz . On gündür Asansörlerin onarımı yapılmaya başladı.Son teknoloji sistem yapılmaktadır.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT